*Ρεβάνς για το 2ο γύρο του Κόπα Σουνταμερικάνα. Ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ίδιου σκορ με την πρώτη αναμέτρηση ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Ζούλια – Παλεστίνο 2-1

Παλεστίνο – Ζούλια στην Betshop

Δείτε τα Προγνωστικά Copa Sudamericana

ΠΑΛΕΣΤΙΝΟ (Χιλή)

Επηρεασμένη από τις πολλές απουσίες εμφανίστηκε στο πρώτο παιχνίδι η Παλεστίνο, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 στο Μαρακαΐμπα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 13’ (1-0), σιγά σιγά ανέβαζε την απόδοσή της, πίεσε την αντίπαλη εστία σε πολλές περιπτώσεις, πετυχαίνοντας την ισοφάριση με τον Ντίας στο 93’ (1-1). Ωστόσο, πλήρωσε μια αδράνεια της άμυνας και στο 95’ δέχθηκε το 2-1, για να φύγει με άδεια χέρια από τη Βενεζουέλα. Πέτυχε τον έναν από τους δύο στόχους της, σκόραρε το εκτός έδρας γκολ και στον αγώνα ρεβάνς στη Χιλή της αρκεί νίκη με 1-0 για να πανηγυρίσει την πρόκρισή της στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Στο εγχώριο πρωτάθλημα, η Παλεστίνο, αν και εξουθενωμένη από τα συνεχόμενα παιχνίδι, παραχώρησε εκτός έδρας 1-1 με την Κουρικό Ουνίδο, σε παιχνίδι που ήταν καλύτερη από την αντίπαλό της στη μεγαλύτερη διάρκεια του. Δεν προέκυψαν σημαντικά αγωνιστικά προβλήματα, έχει όλους τους ποδοσφαιριστές στη διάθεσή του ο κόουτς Μπασάι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Κουρικό Ουνίδο για το πρωτάθλημα Χιλής.

Στατιστικό: Από 2-3 γκολ συνοδεύτηκαν τα πέντε τελευταία παιχνίδια της Παλεστίνο. (δες το στη Betshop)

ΖΟΥΛΙΑ (Βενεζουέλα)

Εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τις απουσίες των Χιλιανών η Ζούλια, αξιοποίησε στο έπακρο την έδρα της και με το υπέρ της 2-1 στο πρώτο παιχνίδι, απέκτησε προβάδισμα πρόκρισης στην τελική φάση του Σουνταμερικάνα. Προηγήθηκε με τον Αργεντινό φορ Βελάσκες στο 15’ (1-0), έπειτα πέρασε δύσκολες στιγμές, κινδύνεψε σε πολλές περιπτώσεις από την αντίπαλο, δεχόμενη την ισοφάριση στις καθυστερήσεις (1-1 στο 93’). Ωστόσο, δεν το έβαλε κάτω, πάλεψε για τη νίκη, πετυχαίνοντας το 2-1 ξανά με τον Βελάσκες στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Θετικό το ότι πήρε τη νίκη, αρνητικό όμως ότι δέχθηκε το εκτός έδρας γκολ και η αποστολή της στο Σαντιάγκο είναι εξαιρετικά δύσκολο.

Σε ό,τι αφορά τις υποχρεώσεις της στο εγχώριο πρωτάθλημα, η Ζούλια βρίσκεται σε ανοδική «τροχιά», έρχεται από τέσσερις νίκες, το Σάββατο επικράτησε δύσκολα με 3-2 της Καράκας εντός έδρας, ανέβηκε στην 7η θέση με 28 πόντους και μια αγωνιστική πριν το φινάλε της κανονικής περιόδου, έχει το προβάδισμα για να συμμετάσχει στα πλέι οφ. Δεν υπάρχουν προβλήματα για τον κόουτς Στιφάνο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-2 κόντρα στην Καράκας για το πρωτάθλημα Βενεζουέλας.

Στατιστικό: Over 2.5 οι τρεις από τις τέσσερις πρόσφατες έξοδοι της Σούλια.