*Παιχνίδι για τον 2ο γύρο του κυπέλλου Αγγλίας. Όποια ομάδα κερδίσει, προκρίνεται στην επόμενη φάση. Σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθεί επαναληπτικός στην έδρα της τωρινής φιλοξενούμενης ομάδας.

*Τρεις σερί νίκες της Στόκπορτ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ (Νάσιοναλ Λιγκ)

Προηγούμενο ματς: Η Όλντερσοτ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Χάλιφαξ, με τέρμα του Τολάζ στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης.

Σε πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση και με ρέντα η Όλντερσοτ, κάτι που επιβεβαιώθηκε στο 1-0 με το οποίο κέρδισε τη Χάλιφαξ, καθώς ήρθε με γκολ στο τελευταίο λεπτό!

Αυτή ήταν η δεύτερη σερί νίκη της, όγδοη στους 10 τελευταίους αγώνες όπου έχει χάσει μόνο δύο φορές. Αμφότερες μακριά από την έδρα της, εκεί που έχει έξι σερί νίκες εντός. Γενικότερα, έχει χάσει μόνο από την πρωτοπόρο Τσέστερφιλντ στο γήπεδό της!

Πάντως σε σχέση με προηγούμενες σεζόν, που πάλευε να μείνει στην κατηγορία, φέτος τα πηγαίνει πολύ καλύτερα. Βρέθηκε εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off ανόδου, στο +3 από την όγδοη θέση.

Όλντερσοτ Στατιστικά

*18/24 G/G στη σεζόν, 10/12 εντός έδρας

*7/12 over 2,5 εντός έδρας

ΣΤΟΚΠΟΡΤ (Λιγκ 2)

Προηγούμενο ματς: Η Στόκπορτ έφερε 0-0 εντός έδρας με την Σάλφορντ.

Δεύτερο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη για την Στόπορτ, μετά την πρώτη της ήττα, έπειτα από 12 συνεχόμενες νίκες και 13 αγώνες χωρις να έχει χάσει. Αυτή τη φορά τουλάχιστον απέφυγε την ήττα, φέρνοντας 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Σάλφορντ.

Η προηγούμενη ήττα της ήταν και η πρώτη έπειτα από εφτά σερί νίκες μακριά από την έδρα της.

Παρά τις δύο γκέλες της, παραμένει πρωτοπόρος στο πρωτάθλημα της, στο +6 από την τέταρτη θέση που δεν εξασφαλίζει απευθείας άνοδο.

Συνεχίζει να παίζει χωρίς τον πρώτο της σκόρερ και βασικό επιθετικό Λούις Μπάρι, που θα λείψει για περίπου τέσσερις μήνες.