*Ματς 1ου γύρου: Ζικαράλ – Ντεπορτίβο Σάπρισα: 0-3

* Κεκλεισμένων των θυρών.

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΣΑΠΡΙΣΑ – ΖΙΚΑΡΑΛ στην Bet365

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΣΑΠΡΙΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σε αυτό το ματς έδειξε χαρακτήρα ομάδας που είναι έτοιμη για τον τίτλο. Η Σάπρισα βρέθηκε πίσω με δύο γκολ από την Αλαχουλένσε που την κυνηγά στη βαθμολογία, αλλά κατέφερε να επιστρέψει στο τελευταίο 25λεπτό και να ισοφαρίσει σκοράροντας δύο φορές.

Έχει μόλις 18 γκολ παθητικό και μαζί με την 3η της βαθμολογίας, Χερεντιάνο, έχει την καλύτερη άμυνα στη λίγκα. Το γεγονός ότι μπόρεσε και κράτησε την απόσταση των επτά βαθμών από τη 2η ώθηση είναι σημαντικό και για την ψυχολογία της.

Προηγούμενο παιχνίδι: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Αλαχουλένσε. Έμεινε πίσω στο σκορ με 2-0 στο 54′, ισοφάρισε με Γκουζμάν και Ροντρίγκεζ στο 67′ και στο 85′ αντίστοιχα.

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΣΑΠΡΙΣΑ Στατιστικά

* Συμπλήρωσε έξι ματς πρωταθλήματος μακριά από τις ήττες (δες το στην bet365).

* Πέντε συνεχόμενες νίκες μέσα στο γήπεδό της.

ΖΙΚΑΡΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μπήκε στο ματς με την Ουν. Ντε Κόστα Ρίκα προερχόμενη από δύο ανεπιτυχείς προσπάθειες να κερδίσει. Τελικά η Ζικαράλ το έκανε με εμφατικό τρόπο και έφτασε στο εντυπωσιακό 5-0 για να πάρει τρεις βαθμούς ουσίας, αλλά και ψυχολογική ώθηση για τη συνέχεια.

Ο στόχος των φιλοξενούμενων είναι να προλάβουν την πρώτη τετράδα για τον επόμενο γύρο της λίγκας. Αυτή τη στιγμή απέχουν δύο βαθμούς από την Καρταχίνες που είναι στην 4η θέση. Σίγουρα στην έδρα της πρωτοπόρου η αποστολή της είναι δύσκολη.

Προηγούμενο παιχνίδι: Διέλυσε με 5-0 εντός έδρας την Ουν. Ντε Κόστα Ρίκα. Σκόραρε με Κάνο, Αλβάρεζ, Μόρα, Μοντενέγκρο και Φλόρες από το 26′ ως και το πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.