*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ουνιόν Εσπανιόλα-Μαγκαγιάνες 1-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Χιλής

ΜΑΓΚΑΓΙΑΝΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ουνιόν Εσπανιόλα με σκορ 1-2, στα πλαίσια της φάσης των «16» του κυπέλλου. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Τζόουνς στο 17’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Νοραμπουένα στο 33’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γιορκέρα στο 45+1’.

Καλή εμφάνιση και νίκη-πρόκριση για τη Μαγκαγιάνες. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε, παίρνοντας νωρίς προβάδισμα στο σκορ, ενώ στη συνέχεια δεν πτοήθηκε από το γεγονός ότι ισοφαρίστηκε.

«Επαναληπτικός» μπορεί να θεωρηθεί το σημερινό ματς, ύστερα από την εκτός έδρας νίκη στο κύπελλο προ ολίγων ημερών. Ανεβασμένη αυτή την περίοδο, πήρε δύο μεγάλα αποτελέσματα σε δύο εγχώριες διοργανώσεις και θέλει ιδανικά να συνεχίσει σε αυτό το ρυθμό, ώστε να βγει από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Μαγκαγιάνες Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΟΥΝΙΟΝ ΕΣΠΑΝΙΟΛΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μαγκαγιάνες με σκορ 1-2, στα πλαίσια της φάσης των «16» του κυπέλλου. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Τζόουνς στο 17’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Νοραμπουένα στο 33’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γιορκέρα στο 45+1’.

Αναποτελεσματική εμφάνιση και αποκλεισμός από τη συνέχεια του κυπέλλου για την Ουνιόν Εσπανιόλα. Είχε μεν ευκαιρίες, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να βρει μία φορά το δρόμο προς τα δίχτυα. Αμυντικά έβγαλε αστάθειες, τις οποίες εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι φιλοξενούμενοι, σκοράροντας δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο.

Ρεβάνς θέλει να πάρει σήμερα, σταματώντας την ανοδική πορεία που έχει η αντίπαλός της αυτή την περίοδο. Εμφανώς πιο προσηλωμένη θα πρέπει να είναι, καθώς όπως αποδείχθηκε οι αστάθειές της, τής κόστισαν. Μπορεί να βρεθεί ακόμα και στην τριάδα αν πάρει το επιθυμητό αποτέλεσμα, αλλά επίσης και να μειώσει στην απόστασή της από την 1η θέση μόλις στο -3, αν και εφόσον ο συνδυασμός των υπόλοιπων αποτελεσμάτων είναι υπέρ της.