*Δεύτερη αναμέτρηση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Στην πρώτη αναμέτρηση: Άρης – Νίκη Βόλου 3-0

*Ο Άρης κράτησε το μηδέν στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα σημερινά Προγνωστικά Ποδοσφαίρου

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-0) του Καμπανιακού. Τα γκολ πέτυχαν οι Κρητικός (3′) και Λίταινας (8′).

Πετυχαίνοντας δύο γκολ πριν καν συμπληρωθούν δέκα λεπτά στην αναμέτρηση, η Νίκη Βόλου πέρασε ένα εύκολο απόγευμα στη Χαλάστρα πετώντας νοκ άουτ τον τοπικό Καμπανιακό. Δεν επέτρεψε στους γηπεδούχους να την απειλήσουν ουσιαστικά, κάνοντας διαχείριση του υπέρ της αποτελέσματος. Φτάνοντας τους 24 βαθμούς το συγκρότημα του Ελευθερόπουλου καταλαμβάνει την 4η θέση του Βόρειου ομίλου της Σούπερ Λιγκ 2, όντας στο -2 από τον 3ο Μακεδονικό.

Στις πέντε τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις τους οι “κυανόλευκοι” ηττήθηκαν μόνο απ’ τον Μακεδονικό (2-1) στις 20 Νοεμβρίου. Επικράτησαν στο 90λεπτο για τελευταία φορά του Άρη στις 9 Οκτωβρίου 2005 (2-1). Στην αποστολή για τη σημερινή αναμέτρηση βρίσκεται κανονικά και ο Κυριακίδης, παρά το τραγικό γεγονός με την απώλεια της συζύγου του σε ηλικία μόλις 30 ετών από χρόνιο πρόβλημα υγείας. Διαθέσιμος και πάλι ο Κάσσος. Την Κυριακή (4/2) η Νίκη Βόλου υποδέχεται την ΑΕΚ Β’.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΡΗΣ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Κηφισιάς. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Φετφατζίδης στο 16′.

Παίζοντας με αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα του, ο Άρης εκμεταλλεύτηκε μία από τις ελάχιστες ευκαιρίες που δημιούργησε επιστρέφοντας με το “τρίποντο” από την έδρα της Κηφισιάς. Το πρώτο γκολ στη δεύτερη θητεία του με τους “κιτρινόμαυρους” πέτυχε ο Φετφατζίδης. Δεύτερη σερί νίκη για το συγκρότημα του Μάντζιου, γνώρισε μία ήττα στις επτά τελευταίες αναμετρήσεις από τον Ολυμπιακό στο “Κλεάνθης Βικελίδης” (2-1) στις 21 του μηνός (τέσσερις νίκες, δύο ισοπαλίες).

Στις τρεις τελευταίες εξόδους του κράτησε το μηδέν έχοντας απολογισμό 2-1-0. Με μορφή δανεισμού από τη Σάντερλαντ μέχρι το καλοκαίρι θα αποκτηθεί ο 19χρονος Κοσταρικανός αριστερό εξτρέμ, Τζούισον Μπένετ. Σε εκτεταμένο ροτέισον αναμένεται να προχωρήσει ο προπονητής Μάντζιος, στη Θεσσαλονίκη θα μείνουν, μεταξύ άλλων, οι Οντουμπάτζο, Σουλεϊμάνοφ και Πάρδο. Το Σάββατο (3/2) φιλοξενείται από τον Πανσερραϊκό.