*Μία φορά έχουν αναμετρηθεί εντός δεκαετίας.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σαουθάμπτον-Μπρίστολ Σίτι 1-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μίντλεσμπρο με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Νάιτ στο 16’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Τζέιμς στο 17’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σιλβέρα στο 90+2’.

Καλή εμφάνιση και σημαντική νίκη για τη Μπρίστολ Σίτι. Μπήκε δυνατά και κατάφερε να πάρει ασφαλές προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη δέχθηκε ασφυκτική πίεση, στην οποία εν τέλη υπέκυψε στις καθυστερήσεις τους αγώνα.

Ακόμα μία δύσκολη αναμέτρηση είναι προ των πυλών, αυτή τη φορά μπροστά στο κοινό της. Είναι μαχητική, το αποδεικνύει περίτρανα σε όλες τις αναμετρήσεις της τελευταία, καθώς δυσκολεύει κάθε αντίπαλο. Συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα, ειδικά εντός έδρας, όμως παραμελεί συχνά τα αμυντικά της καθήκοντα, με αποτέλεσμα να είναι λίγες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ. Βρίσκεται στη μέση του βαθμολογικού πίνακα, στο +6 από την εξάδα και στο +12 από την επικίνδυνη ζώνη.

Μπρίστολ Σίτι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Χάντερσφιλντ με σκορ 5-3, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Τόμας στο 36’ και το 0-2 ο Κασούμου στο 45’. Το 1-2 πέτυχε ο Ρόθγουελ στο 49’ και το 2-2 ο ίδιος στο 50’. Το 2-3 έκανε ο Μάτος στο 65’ και το 3-3 ο Λις με αυτογκόλ στο 80’. Το 4-3 διαμόρφωσε ο Μάρα στο 84’ και το τελικό αποτέλεσμα ο Εντόζιε στο 90’.

Η καλή εμφάνιση του δευτέρου ημιχρόνου βοήθησε στο να πάρει το επιθυμητό αποτέλεσμα. Κακό πρώτο μέρος, έμεινε αρκετά πίσω στο σκορ, όμως στην επανάληψη πίεσε έντονα και εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ανατρέποντάς το με σχετική άνεση, πετυχαίνοντας 5 γκολ.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει, διατηρώντας τη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Είναι σε πολύ καλή κατάσταση, παίζει σε υψηλούς ρυθμούς, σκοράρει με άνεση τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, όμως σε γενικές γραμμές είναι επιρρεπής αμυντικά, καθώς δέχεται συχνά γκολ και ειδικά μακριά από το γήπεδό της. Αυτό βέβαια δεν έχει δείξει να την πτοεί, αφού «τρέχει» αήττητο σερί δώδεκα αγώνων εκτός έδρας, σε όλες τις διοργανώσεις, έχοντας βρει δίχτυα σε όλους. Στο -11 από την κορυφή και στο +1 από την 3η Λιντς, έχοντας όμως και μία αγωνιστικής λιγότερη και από τις δύο αυτές ομάδες.