*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Κρουζ Αζούλ-Κλαμπ Λεόν 0-0.

ΚΛΑΜΠ ΛΕΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Άλτας με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Βίνας με πέναλτι στο 90+4’.

Αναποτελεσματική εμφάνιση, αλλά κατάφερε να φύγει με το τρίποντο από την έδρα της Άτλας. Έμεινε από νωρίς με παίκτη λιγότερο, όμως δημιούργησε στη συνέχεια αρκετές ευκαιρίες, χωρίς παρ’ όλα αυτά να απειλήσει την αντίπαλη εστία. Εν τέλη στις καθυστερήσεις βρήκε το καθοριστικό γκολ από το σημείο του πέναλτι. Αμυντικά πιέστηκε έντονα, αλλά κράτησε ανέπαφη την εστία της, έστω και δύσκολα.

Μια καλύτερη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, διπλασιάζοντας τις νίκες της, έχοντας το πλεονέκτημα έδρας. Μπορεί να μην είναι σε ιδιαίτερα καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, παρ’ όλα αυτά προέρχεται από σημαντικό τρίποντο και θέλει να δημιουργήσει ένα σερί νικών που θα την ανεβάσει ψηλότερο στο βαθμολογικό πίνακα.

Κλαμπ Λεόν Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Τίγκρες με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Ρέγες με αυτογκόλ στο 83’.

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη για την Κρουζ Αζούλ. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και εν τέλη κατάφερε στα τελευταία λεπτά να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Αμυντικά δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, διατηρώντας σχετικά εύκολα ανέπαφη την εστία της.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της θέλει να δώσει, όντας σε εξαιρετική κατάσταση. Σκοράρει ασταμάτητα τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, την ώρα που αμυντικά δέχθηκε μόλις 1 γκολ στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια της. Μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί τις πολλές αστάθειες που βγάζουν οι γηπεδούχοι ώστε να βρει πιο εύκολα το δρόμο προς τα δίχτυα, αλλά δεν θα πρέπει να τους υποτιμήσει σε καμία περίπτωση, καθώς είναι επικίνδυνοι επιθετικά.