*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Σέφιλντ Γουένσντεϊ με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Κανταμαρτέρι στο 5’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σμόντικς στο 65’. Το 2-1 πέτυχε ο Τζόνσον στο 78’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γουίντας στο 90+1’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα η Μπλάκμπερν. Έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως κατάφερε λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα να φέρει το ματς στα ίσα. Στη συνέχεια έβγαλε αδυναμία αμυντικά, μένοντας ξανά πίσω στο σκορ, ενώ στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι «σφράγισαν» το τρίποντο.

Μια πολύ καλύτερη εμφάνιση θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο της μαχητικής Λιντς. Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της τελευταία, απέτυχε να αποσπάσει κάποιες σημαντικές νίκες και βρίσκεται έστω και προσωρινά εκτός εξάδας. Είναι μαχητική, το έχει αποδείξει σχεδόν σε όλα της τα παιχνίδια μέχρι στιγμής, καθώς σκοράρει ασταμάτητα, τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας. Το μεγάλο της πρόβλημα παρ’ όλα αυτά είναι στα μετόπισθεν, αφού σπάνιες είναι οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ.

Μπλάκμπερν Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΙΝΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μίντλεσμπρο με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Λαθ στο 3’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Τζέιμς στο 5’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Σάμερβιλ στο 7’. Το 3-1 πέτυχε ο Πιρόε στο 38’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λαθ στο 45’.

Καλή εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Λιντς. Παρά το γεγονός ότι μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς, βρήκε άμεσα απάντηση, ανατρέποντάς το σε ελάχιστα λεπτά. Στη συνέχεια απέκτησε ασφαλές προβάδισμα, όμως λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου υπέκυψε ξανά.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει, περνώντας και από την έδρα της Μπλάκμπερν. Δεν θα είναι εύκολο το έργο της, το γνωρίζει καλά αυτό, ειδικά από τη στιγμή που παραμελεί μονίμως τα αμυντικά της καθήκοντα. Άκρως θετικό το γεγονός ότι βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα με τρομερή συνέπεια, κάτι το οποίο της έχει ουσιαστικά δώσει τα θετικά αποτελέσματα του τελευταίου διαστήματος. Μετριότατη στις εξόδους της, μετράει δύο νίκες στις έξι πρόσφατες, έχοντας σκοράρει παρ’ όλα αυτά στις περισσότερες.