Γιάννης Καλαϊτζίδης
Ανανεώθηκε:
Barrow-maidstone

*5η αγωνιστική

*Πέντε σερί under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια τους σε αυτό το γήπεδο, τρεις συνεχόμενες ισοπαλίες στα πιο πρόσφατα εκεί.

*Η Ρέξαμ δεν έχει κερδίσει στις τέσσερις τελευταίες επισκέψεις της σε αυτό το γήπεδο, με τρεις ισοπαλίες και μία ήττα.

ΜΠΑΡΟΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Μπάροου έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Στόκπορτ, με τέρμα του Μπάρι στο 66ο λεπτό.

Η Μπάροου ηττήθηκε και από την Στόκπορτ με 1-0 εκτός έδρας, γνωρίζοντας δεύτερη ήττα στη σεζόν, αλλά πρώτη στο πρωτάθλημα, εκεί που συμπλήρωσε δύο αγωνιστικές χωρίς νίκη, έπειτα από το πολύ καλό της ξεκίνημα, με 2/2 νίκες τις πρώτες δύο.

Επίσης αυτό είναι μόλις το δεύτερο παιχνίδι που δίνει φέτος στην έδρα της, έχοντας κερδίσει το προηγούμενο. Βέβαια αντιμετωπίζει απόψε το μεγάλο φαβορί για την άνοδο
Ενισχύθηκε στην επιθετική γραμμή, παίρνοντας τον επιθετικό Τέλφορντ από την Κρόουλι.

Μπάροου Στατιστικά

*3/5 under 2,5 στη σεζόν.

*3/5 αγώνες με 2-3 γκολ στη σεζόν.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΡΕΞΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ρέξαμ έφερε 5-5 εντός έδρας με την Σουίντον, παρόλο που βρέθηκε να χάνει με 1-4 στο ημίχρονο, από τα τέρματα των Γιανγκ (17’, 34’), Όστιν (27’), Κεμπ (31’), έχοντας μειώσει απλά με τον Μπίκερσταφ στο 29ο λεπτό σε 1-2. Στο δεύτερο ημίχρονο μείωσε σε 3-4 με γκολ των Λι (51’), Τζόουνς (55’), πριν δεχθεί και πέμπτο γκολ από τον Κεμπ στο 71ο λεπτό, αλλά τελικά ισοφάρισε με άλλα δύο τέρματα από τους Τζόουνς (92’), Λι (96’).

Η Ρέξαμ αναδείχθηκε ισόπαλη 5-5 εντός έδρας απέναντι στην Σουίντον, σε έναν αγώνα που η αντίπαλος της ήταν εξαιρετικά αποτελεσματική, με την ίδια να χάνει πάρα πολλές ευκαιρίες, έχοντας 28 (!) τελικές προσπάθειες, με τις 12 εντός στόχου!

Έχει ξεκινήσει πολύ μέτρια τη σεζόν, καθώς ναι μεν έχασε μόνο στην πρεμιέρα, αλλά έχει και μόνο μία νίκη σε τέσσερις αγωνιστικές, αν και θεωρείται από τα φαβορί για άνοδο!

Ο έμπειρος γκολκίπερ, Μπεν Φόστερ, που επανήλθε πέρυσι, έχοντας αποσυρθεί από την ενεργό δράση, ανακοίνωσε και πάλι την “συνταξιόδοτηση” του! Πώς να μην το κάνει άλλωστε, όταν από τα έξι σουτ που πήγαιναν εντός εστίας, δέχθηκε γκολ στα πέντε!