*Μία φορά έχουν αναμετρηθεί στο παρελθόν.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Φλουμινένσε-Κόλο Κόλο 2-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Copa Libertadores

ΚΟΛΟ ΚΟΛΟ (ΧΙΛΗ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κομπρεσάλ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Πιζάρο στο 2’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κοέλιο στο 36’. Το 1-2 πέτυχε ο Βιδάλ με πέναλτι στο 45+4’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κοέλιο στο 72’.

Ακόμη ένα στραβοπάτημα για την Κόλο Κόλο. Παρά το γεγονός ότι πίεσε έντονα και κατάφερε να προηγηθεί δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να πετύχουν ξανά το γκολ της ισοφάρισης.

Τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι στο γήπεδό της δίνει σήμερα στη φάση των ομίλων του Κόπα Λιμπερταδόρες, φιλοξενώντας την κάτοχο του τίτλου Φλουμινένσε. Στο -1 από την αντίπαλό της και παράλληλα από την κορυφή, θέλει το τρίποντο ώστε να αυξήσει σημαντικά τις πιθανότητές της για πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Είναι μεν μαχητική, σκοράρει με συνέπεια στα περισσότερα παιχνίδια της και ειδικά μπροστά στο κοινό της, όμως είναι παράλληλα αρκετά ασταθής αμυντικά, με αποτέλεσμα να δέχεται συχνά γκολ, τα οποία της έχουν στερήσει πολύτιμους βαθμούς από την αρχή της σεζόν.

Κόλο Κόλο Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΦΛΟΥΜΙΝΕΝΣΕ (ΒΡΑΖΙΛΙΑ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ατλέτικο Μινέιρο με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Κανό στο 5’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ρενάτο Αγκούστο στο 61’. Το 2-1 πέτυχε ο Βάργκας στο 74’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο ίδιος στο 80’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Φλουμινένσε. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κατάφερε να σκοράρει τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, όμως στη συνέχεια έβγαλε αδράνεια, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι, φέρνοντας το ματς στα ίσα σε μόλις έξι λεπτά.

Καλύτερη εμφάνιση θα χρειαστεί προκειμένου να περάσει από την έδρα της μαχητικής Κόλο Κόλο. Τελευταία εκτός έδρας αναμέτρηση για κείνη στη φάση των ομίλων, μετράει μέχρι στιγμής δύο ισοπαλίες σε ισάριθμες αγωνιστικές και βρίσκεται στην κορυφή του ομίλου με 5 βαθμούς. Γνωρίζει πως μια νίκη σήμερα θα της εξασφαλίσει ως ένα μεγάλο βαθμό το «εισιτήριο» για τη νοκ-άουτ φάση της διοργάνωσης, όμως το έργο της δεν αναμένεται σε καμία περίπτωση εύκολο. Άκρως θετικό το γεγονός ότι βρίσκει δίχτυα στα περισσότερα παιχνίδια της, ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, παρ’ όλα αυτά είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ, ειδικά σε εκτός έδρας παιχνίδια.