*Στον πρώτο γύρο: Φεραλπισάλο – Μπάρι 3-3

*Η Φεραλπισάλο κράτησε το μηδέν στα 2/3 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΜΠΑΡΙ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-1) της Λέκκο. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Μπενάλι (26′), Πούσκας (53′) και Σίμπιλι (69′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Νοβάκοβιτς στο 81′.

Ντεμπούτο με το δεξί για τον Τζουζέπε Ιακίνι στην τεχνική ηγεσία της Μπάρι. Εκμεταλλεύτηκε το γεγονός πως η Λέκκο δεν κλείστηκε στα καρέ της, προηγήθηκε με γκολάρα του Μπενάλι και διπλασίασε τα τέρματά της λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Επιστροφή στο δρόμο των επιτυχιών μετά από τρεις αγωνιστικές (0-1-2) για τους “πετεινούς”, σκόραραν μετά από δύο. Στις πέντε τελευταίες εντός έδρας ηττήθηκαν από τη Ρετζιάνα (2-0), στις υπόλοιπες σημείωσαν τρεις νίκες και μία ισοπαλία. Την τελευταία φορά που υποδέχτηκαν τη Φεραλπισάλο αναδείχθηκαν ισόπαλοι δίχως γκολ τον Μάιο 2021. Εξέτισε ο Ακάμπορα, διαθέσιμοι οι Ντι Τσέζαρε και Σίμπιλι.

ΜΠΑΡΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΦΕΡΑΛΠΙΣΑΛΟ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από την Παλέρμο. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Ρανόκια (68′) και Σολέρι (76′), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντουμπίκας στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση με την Παλέρμο, είχε δοκάρι στο 22′ και στη συνέχεια ανάγκασε σε δύο σπουδαίες αποκρούσεις τον αντίπαλο πορτιέρο. Τα δεδομένα άλλαξαν στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι πίεσαν περισσότερο και “καθάρισαν” την μπουγάδα μέσα σε οχτώ λεπτά.

Τρεις αγωνιστικές κράτησε το αήττητο σερί της Φεραλπισάλο (2-1-0), στις οχτώ τελευταίες εκτός έδρας επικράτησε μόνο της Σαμπντόρια (3-2) στις 23 Δεκεμβρίου (τρεις ισοπαλίες, τέσσερις ήττες). Παραμένει αήττητη σε τρεις αναμετρήσεις με την Μπάρι (1-2-0), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Οι Μπούτιτς και Φιορντιλίνο εξέτισαν την ποινή τους και είναι διαθέσιμοι.