* Η Μίντλεσμπρο επικράτησε από το ημίχρονο στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της με αντίπαλο την Ίπσουϊτς σε όλες τις διοργανώσεις.

* Η Μίντλεσμπρο σημείωσε τουλάχιστον δύο γκολ στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της με αντίπαλο την Ίπσουϊτς σε όλες τις διοργανώσεις.

* Η Ίπσουϊτς αγνοεί τη νίκη στα έξι τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ

Μετά τις έξι σερί νίκες που πανηγύρισε κόντρα στις Χαλ (1-0 εντός έδρας), ΚΠΡ (3-2 εκτός έδρας), Χάντερσφιλντ (3-0 εντός έδρας), Πρέστον (1-0 εντός έδρας), Ρέντινγκ (2-1 εντός έδρας) και Μπόλτον (2-1 εκτός έδρας) η Μίντλεσμπρο αναδείχθηκε μεσοβδόμαδα ισόπαλη στη μάχη κορυφής με αντίπαλο την Μπέρνλι (1-1 εκτός έδρας). Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 70’ με τον Ρόουντς, με τους γηπεδούχους να «κλέβουν» το βαθμό της ισοπαλίας στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κιν. Μακριά από τα αρνητικά αποτελέσματα παραμένει το συγκρότημα του Καράνκα στις επτά τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση, στις οποίες σημείωσε έξι νίκες και μία ισοπαλία. Στις τρεις κατάφερε να διατηρήσει ανέπαφη την εστία του, ενώ στις τέσσερις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ. Την ποινή τιμωρίας του εξέτισε ο Στουάνι, ο οποίος αναμένεται να επιστρέψει στο βασικό σχήμα των «κόκκινων» στη σημερινή αναμέτρηση με αντίπαλο την Ίπσουϊτς. Εκτός αποστολής θα μείνει εκτός συγκλονιστικού απροόπτου ο Φρεντ, ο οποίος ταλαιπωρείται από τραυματισμό.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες αναδείχθηκαν Μπέρνλι και Μίντλεσμπρο στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (1-1), στο πλαίσιο της 43ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Μίντλεσμπρο επικράτησε στα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

O bookmaker δεν βρέθηκε

ΙΠΣΟΥΪΤΣ

Χωρίς νίκη παραμένει εδώ και έξι αγωνιστικές η Ίπσουϊτς στο πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε τέσσερις ισοπαλίες και δύο ήττες. Στις δύο τελευταίες μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Σέφιλντ Γουένσντεϊ (1-1 εκτός έδρας) και Φούλαμ (1-1 εντός έδρας). Κόντρα στην τελευταία μεσοβδόμαδα οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ντεμπελέ στο 66’. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις αυτής ο Κνούντσεν, δίνοντας το βαθμό της ισοπαλίας στους γηπεδούχους. Η τελευταία φορά που κατάφερε να πανηγυρίσει το «τρίποντο» το συγκρότημα του ΜακΚάρθι ήταν κόντρα στην Μπλάκμπερν (2-0 εντός έδρας) στις 15 Μαρτίου. Τρεις ισοπαλίες και μία ήττα είναι ο απολογισμός των «μπλε» στις τέσσερις τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση. Στις δύο σημειώθηκε no-goal, ενώ στη μία σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ. Για άλλη μία αναμέτρηση εκτός αποστολής της Ίπσουϊτς θα μείνουν οι τραυματίες Μέρφι και Βάρνεϊ. Στην αποστολή του συλλόγου επιστρέφει ο Πρινγκλ, ο οποίος δεν είχε δικαίωμα συμμετοχής κόντρα στη Φούλαμ.

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Ίπσουϊτς και Φούλαμ στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (1-1), στο πλαίσιο της 43ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στο ένα από τα οχτώ τελευταία παιχνίδια της Ίπσουϊτς για το πρωτάθλημα.