*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Χάρτλπουλ – Μέιντενχεντ 3-1

*6/8 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΕΪΝΤΕΝΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντενχεντ έφερε 2-2 εντός έδρας με την Μπαρνέτ, παρόλο που προηγήθηκε 2-0 με τέρματα των Μίτσελ – Λόουσον (9’), Σμιθ (56’). Αλλά μείωσε για την αντίπαλο της ο Στεντ στο 71’ και ισοφαρίστηκε από πέναλτι του Καμπάμπα στο 90’.

H Μέιντενχεντ “αυτοκτόνησε” αγωνιστικά, αφού προηγήθηκε με 2-0 εντός έδρας ως 20 λεπτά πριν το τέλος, πριν έρθει άλλη μία ισοπαλία με 2-2 απέναντι στην δυνατή Μπαρνέτ.

Αυτή ήταν η πρώτη της ισοπαλία έπειτα από δύο συνεχόμενες νίκες, έχοντας και τέσσερις νίκες στα 12 τελευταία παιχνίδια, έχοντας χάσει τα υπόλοιπα.

Το τελευταίο αποτέλεσμα την έχει βοηθήσει στο να διατηρείται στην ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, στο +5 για την ακρίβεια, από την ζώνη του υποβιβασμού.

Μέιντενχεντ Στατιστικά

*8/11 G/G στα τελευταία της παιχνίδια της

*9/11 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρτλπουλ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Όλντερσοτ, ανοίγοντας το σκορ με πέναλτι του Ντιεσερούβε στο 18’, ενώ σφράγισε τη νίκη με τέρμα του Παρκς στο 87ο λεπτό.

H Χάρτλπουλ κέρδισε με 2-0 εντός έδρας την Όλντερσοτ, δεύτερη νίκη της στους τρεις τελευταίους αγώνες που δεν χάνει. Αλλά μακριά από την έδρα της δεν κερδίζει εδώ και πέντε παιχνίδια, με τρεις ισοπαλίες, όλες με σκορ 1-1!

Παραμένει αρκετά χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, έστω και αν οριακά έφτασε στο πρώτο μισό του, στην 12η θέση, καθώς απέχει πάρα πολύ μακριά τόσο από την πρώτη επτάδα όσο και από τη ζώνη του υποβιβασμού. Κάτι που σημαίνει πώς ουσιαστικά είναι τελείως αδιάφορη βαθμολογικά.