Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΜΑΡΙΕΧΑΜΝ

Αήττητη παρέμεινε για έκτο διαδοχικό παιχνίδι η Μάριεχαμν, η οποία μετράει τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες σε αυτό το θετικό σερί της. Προερχόμενη από την εντός έδρας νίκη επί της Ιλβ (3-1), η ομάδα του Κάρι Βίρτανεν φιλοξενήθηκε από την Βάνταα, στο πρώτο εκτός έδρας παιχνίδι της, μετά από τρία διαδοχικά ματς μπροστά στο κοινό της. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο παιχνίδι με το τέρμα του Οργκίλ στο 12ο λεπτό, με τον Λίισκι να “διπλασιάζει” τα τέρματα της ομάδας του στο 38′, γράφοντας παράλληλα και το τελικό 0-2 για την Μάριεχαμν. Με τη νίκη αυτή διατηρήθηκε στην κορυφή, όπου και “συγκατοικεί” με την Ελσίνκι, μετρώντας 37 βαθμούς, αν και η Ελσίνκι έχει ένα παιχνίδι περισσότερο. Αγνοεί την ήττα στα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, όπου και μετράει τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Έχει την καλύτερη άμυνα στο πρωτάθλημα, έχοντας δεχθεί μόλις εννέα τέρματα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Βάνταα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Το Μάριεχαμν – Ίντερ Τούρκου παίζει στον Stoiximan

ΙΝΤΕΡ ΤΟΥΡΚΟΥ

Την έβδομη της ήττα στα οκτώ τελευταία παιχνίδια για το πρωτάθλημα και τέταρτη διαδοχική μετά και τη νίκη επί της Χέλσινγκφορς (1-0), υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική, η Ίντερ Τούρκου. Την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Γιάμι Βαλένιους φιλοξενήθηκε από την Ροβανιέμι, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 2-1, παρότι είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 με τον Ντουά, στο 26ο λεπτό του αγώνα. Μετά και από αυτή την ήττα της, η Ίντερ Τούρκου εξακολουθεί να βρίσκεται χαμηλά στη βαθμολογία, ούσα στην 10η θέση με απολογισμό 14 βαθμούς, ένα περισσότερο από τις ουραγούς Χέλσινγκφορς και Παλοκέρχο. Έχει ηττηθεί στα έξι τελευταία παιχνίδια μακριά από την έδρα της. Το σημερινό παιχνίδι θα είναι το πρώτο της Ίντερ Τούρκου στο πρωτάθλημα, μετά από 15 ημέρες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Ροβανιέμι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.