*GG & over 2,5 στα 2/3 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Μάλτα – Λιχτενστάιν στο Pamestoixima.gr Advertisement

Δείτε τα Προγνωστικά Διεθνή Φιλικά

ΜΑΛΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αήττητη παραμένει η Μάλτα σε τέσσερις αναμετρήσεις (2-2-0) κάτι που σίγουρα είναι αξιοσημείωτο, αν αναλογιστεί κανείς πως προερχόταν από δέκα σερί ήττες! Τον προηγούμενο μήνα επέστρεψε με τον βαθμό από την Ανδόρα (0-0) και επικράτησε της Λετονίας (1-0 εκτός) χάρη στο γκολ του Μποργκ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Συγκεντρώνοντας πέντε βαθμούς βρίσκεται στη 2η θέση του 1ου ομίλου της League D, όντας στο -5 από τα Νησιά Φερόε που υποδέχεται την Τρίτη (17/11). Τρεις μέρες νωρίτερα το ομοσπονδιακό συγκρότημα του Μάντζα αντιμετωπίζει την Ανδόρα στο χωριό Τα’ Κάλι. Στις 22 τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η Μάλτα πανηγύρισε μόλις δύο νίκες, στις υπόλοιπες σημείωσε έξι ισοπαλίες και 14 ήττες.

Εθνική Μάλτας ρόστερ

Τερματοφύλακες: Μπονέλο (Βαλέτα), Κρεμόνα (Χιμπέρνιανς), Γκαλέα (Σλιέμα Γουόντερερς) – Αμυντικοί: Αγκιους (Χιμπέρνιανς), Σ. Μποργκ (Γκζίρα Γιουνάιτεντ), Μικάλεφ (Σπάρτανς), Ζ. Μποργκ (Βαλέτα), Σόου (Σιλέμα) – Μέσοι: Καμενζούλι (Φλοριάνα), Καρουάνα (Βαλέτα), Γκρεκ (Χιμπέρνιανς), Εμπόνγκ (Χάμρουν Σπάρτανς), Μάσκατ (Βαλέτα), Πιζάνι (Μπάλζαν), Τέουμα (Σεν Γκιλουάζ), Κρίστενσεν (Χιμπέρνιανς), Μπίρμαν (Χιμπέρνιανς), Κορμπαλάν (Σπάρτανς), Ταμπόνε (Ζεϊτούν), Γκιγιομέρ (Μπιρκίρκαρα) – Επιθετικοί: Ντεγκαμπριέλε (Χιμπέρνιανς), Ντίμεκ (Βαλέτα), Γκάμπιν (Κόλτσεστερ), Νουόκο (Βαλέτα), Φαρούτζια (Σλιέμα), Μίφσουντ (Μπιρκίρκαρα), Μπουσουτίλ (Φλοριάνα), Σαταριάνο (Σλιέμα), Φριτζιέρι (Γκούντια)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας με 1-0 της Λετονίας. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μποργκ.

ΜΑΛΤΑ Στατιστικά

*Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της (δες το στο Pamestoixima)

*Κράτησε το μηδέν στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΛΙΧΤΕΝΣΤΑΪΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μία αγωνιστική πριν την ολοκλήρωση του 2ου ομίλου της League D και το Λιχτενστάιν βρίσκεται στη 2η θέση και το -2 από το Γιβραλτάρ (έχει παιχνίδι λιγότερο), στην έδρα του οποίου ταξιδεύει την Τρίτη (17/11). Το Σάββατο το πρωτοπόρο Γιβραλτάρ φιλοξενείται από το Σαν Μαρίνο και σε περίπτωση νίκης θα εξασφαλίσει την άνοδο στη League C.

Πριν από ένα μήνα το Λιχτενστάιν αποτελούσε το μεγάλο φαβορί για νίκη επί του Σαν Μαρίνο, ωστόσο οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς γκολ στην πρωτεύουσα Βαντούζ! Το εν λόγω αποτέλεσμα προκάλεσε τεράστια έκπληξη σε όλους, καθώς ήταν η πρώτη φορά μετά από έξι χρόνια και 40 σερί αναμετρήσεις που οι φιλοξενούμενοι απέφυγαν την ήττα!

Εθνική Λιχτενστάιν ρόστερ

Τερματοφύλακες: Μπένζαμιν Μπούχελ (Βαντούζ), Χόμπι (Μπάλζερς), Λο Ρούσο (Λινθ 04), Τζάστιν Όσπελτ (Βαντούζ) – Αμυντικοί: Κάουφμαν (Έσεν/Μαούρεν), Γιλντίζ (Μπάλζερς), Βόλφινγκερ (Έσεν/Μαούρεν), Γκέπελ (Βαντούζ), Μπρέντλε (Πούχαλ), Μάλιν (Ντόρνμπιρν), Χόφερ (Μπιελ-Μπίνε), Μάρξελ (Ρούγκελ) – Μέσοι: Μάρτιν Μπούχελ (Ερυθρός Αστέρας Ζυρίχης), Χάσλερ (Τουν), Κούνε (Έσεν/Μαούρεν), Σέλε (Χουρ 97), Μαρσέλ Μπούχελ (Άσκολι), Φρόμελτ (Έσεν/Μαούρεν), Βόλφινγκερ (Έσεν/Μαούρεν), Καρντέσογλου (Μπάλζερς), Κόλμαν (Ρούγκελ) – Επιθετικοί: Σαλάνοβιτς (Τουν), Γιάνικ Φρικ (Ράπελσβιλ-Γιόνα), Νόα Φρικ (ελεύθερος), Φίλιπ Όσπελτ (Έσεν/Μαούρεν)

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλο (0-0 εντός) με το Σαν Μαρίνο. Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν πιο απειλητικοί, αναγκάζοντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε τέσσερις αποκρούσεις.