*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 2/3 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/3 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Γουότφορντ-Λούτον 4-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΛΟΥΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σάντερλαντ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ντάουτι στο 51’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ντιαλό με πέναλτι στο 86’.

Μέτρια εμφάνιση, αλλά με θετικό αποτέλεσμα για τη Λούτον. Είχε ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, όμως η πίεση που δέχθηκε στη συνέχεια την ανάγκασε να υποκύψει σε παράβαση εντός περιοχής, δίνοντας έτσι τη δυνατότητα στους γηπεδούχους να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα.

Συνέχεια στο αήττητο σερί που «τρέχει» εδώ και αρκετό καιρό θέλει να δώσει, διατηρώντας τη θέση της εντός εξάδας, ψάχνοντας παράλληλα να εκμεταλλευτεί οποιοδήποτε στραβοπάτημα των ομάδων που βρίσκονται ψηλότερα από εκείνη, ώστε να κυνηγήσει την απευθείας άνοδο. Είναι σε καλή κατάσταση, επικίνδυνη στο επιθετικό της κομμάτι, σκοράροντας με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της, ενώ είναι αρκετά σταθερή αμυντικά, μην επιτρέποντας εύκολα την παραβίαση της εστίας της.

Λούτον Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Γουίγκαν με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Ντέιβις στο 45’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον ΜακΚλιν στο 51’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Γουότφορντ. Είχε μεν ευκαιρίες, και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, όμως στην αρχή της επανάληψης πιάστηκε στον ύπνο, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να ισοφαρίσουν.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί προκειμένου να περάσει από τη σκληρή έδρα της μαχητικής Λούτον. Δεν έχει πείσει ακόμα και μετά την αλλαγή προπονητή, μετρώντας μόλις μία νίκη και μία ισοπαλία σε αυτές τις πρώτες τρεις αναμετρήσεις που έδωσε, με όλες τις ομάδες μάλιστα να βρίσκονται πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα. Έδειξε βελτίωση μεσοεπιθετικά στα τελευταία δύο παιχνίδια της, βρίσκοντας δίχτυα με μεγαλύτερη ευκολία, όμως αμυντικά παραμένει αρκετά ασταθής, με αποτέλεσμα να δέχεται σχεδόν μόνιμα γκολ.