*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Χαλ-Λιντς 0-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΛΙΝΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Γουότφορντ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 39ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπαγιό στο 31’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σάμερβιλ στο 37’. Το 2-1 πέτυχε ο Ντένις στο 44’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τζόσεφ στο 85’.

Καλή εμφάνιση, αλλά με ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Λιντς. Αρκετές ευκαιρίες δημιούργησε και στα δύο ημίχρονα, σκοράροντας εξίσου, σώζοντας το βαθμό της ισοπαλίας στα τελευταία λεπτά. Αμυντικά ήταν για ακόμα μία φορά ασταθής, με αποτέλεσμα να δεχθεί εύκολα γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί ώστε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Χαλ. Είναι μεν σε καλή κατάσταση, όμως απέτυχε να κρατηθεί στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα ύστερα από το ισόπαλο αποτέλεσμα απέναντι στη Γουότφορντ (2-2). Εξαιρετική σε ότι αφορά την επιθετική της γραμμή, σκοράρει με άνεση σε όλες τις αναμετρήσεις της ανεξαρτήτως έδρας, παρ’ όλα αυτά «πληγώνεται» από την άμυνά της, αφού παραμελεί συχνά τα καθήκοντά της, αφήνοντας κενά, τα οποία γίνονται εύκολα εκμεταλλεύσιμα από τις αντίπαλες ομάδες.

Λιντς Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Στόουκ, στα πλαίσια της 39ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Λορέντ στο 69’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Χόεβερ στο 90+3’.

Αναποτελεσματική εμφάνιση και ήττα για τη Χαλ. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ήταν εντελώς αναποτελεσματική στη τελική της προσπάθεια, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Η άμυνά της πιέστηκε έντονα και στα δύο ημίχρονα, υποκύπτοντας στην επανάληψη.

Δεν πείθει το τελευταίο διάστημα και μετράει πλέον πέντε ματς χωρίς νίκη, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Συνεχίζει να δέχεται ασταμάτητα γκολ, την ώρα που δεν κατάφερε να σκοράρει σε κανένα από τα δύο πρόσφατα παιχνίδια της, ανεξαρτήτως διοργάνωσης. Δύσκολο το έργο της σήμερα, απέναντι σε μια ομάδα που δίνει μάχη τόσο για την απευθείας άνοδο, όσο και για τον τίτλο.