*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΛΙΝΚΟΛΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Γουλβς Κ21, στα πλαίσια του Λιγκ Τρόφι. Το 1-0 ο Αντελακούν στο 19’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Μακάμα στο 90+3’.

Εξαιρετική εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Λίνκολν. Κυριάρχησε στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και πήρε κεφάλι στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, ενώ «σφράγισε» το τρίποντο στις καθυστερήσεις.

Έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Λιγκ Τρόφι και σήμερα θέλει να επιστρέψει στις νίκες και στο πρωτάθλημα, έχοντας για δεύτερο σερί παιχνίδι το πλεονέκτημα έδρας. Δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, παρ’ όλα αυτά έχει αποδείξει πως είναι μαχητική μπροστά στο κοινό της, σκοράροντας με μεγαλύτερη ευκολία στις περισσότερες αναμετρήσεις της.

Λίνκολν Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΕΡΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κέμπριτζ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γουόκερ στο 10’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Οσιλάγια στο 31’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Οκεναμπίριε στο 67’.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα έδωσε η Μπέρτον. Καλύτερη στο πρώτο μέρος, πήρε ασφαλές προβάδισμα στο σκορ, ενώ στην επανάληψη μείωσε το ρυθμό της, με αποτέλεσμα να δώσει χώρους στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι μείωσαν.

Να διευρύνει ακόμα περισσότερο το αήττητο σερί της θέλει σήμερα, δίνοντας συνέχεια στο καλό πρόσωπο των τελευταίων αγωνιστικών. Είναι σε καλή κατάσταση, έχει βρει ρυθμό μεσοεπιθετικά και σκοράρει σχεδόν μόνιμα. Αμυντικά δεν είναι σταθερή, αλλά αυτό δεν την έχει πτοήσει καθόλου, αφού μετράει τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες στα τελευταία έξι ματς.