*10η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός λογικής και προγράμματος η εκτός έδρας ήττα 2-0 απ’ τον Ολυμπιακό την περασμένη εβδομάδα, ήταν η πρώτη φετινή για τον Λεβαδειακό σ’ όλες τις διοργανώσεις. Ήταν λογικό να δεχτεί πίεση, «λύγισε» στο πρώτο ημίχρονο, είδε τον αντίπαλο να σκοράρει δύο φορές, ήταν δύσκολο να απειλήσει. «Αν εξαιρέσουμε τα πρώτα 30 λεπτά που βγάλαμε φόβο και απειρία, είμαστε ευχαριστημένοι. Κερδίσαμε ομάδες της Σούπερ Λίγκας και τον πρωταθλητή, κάτι που αποτελεί διάκριση», είπε ο κόουτς Ταουσιάνης.

Είχαν προηγηθεί πέντε σερί νίκες στο πλαίσιο του πρωταθλήματος, τελευταία εκ των οποίων το εκτός έδρας 1-0 επί του Ηροδότου στις 15 Δεκέμβρη. Ανέβηκε στους 20 πόντους και καταλαμβάνει την 2η θέση του Νοτίου Ομίλου, στο -1 απ’ την ΑΕΚ Β’ και στο +5 από Ρόδο και Καλαμάτα. Η αποστολή: Στογιάνοβιτς, Αγγελόπουλος, Βλάχος, Βήχος, Τσάπρας, Τζημόπουλος, Λιάγκας, Μπαχανάκ, Παναγιώτου, Νίκας, Νίλι, Κονέ, Μεχία, Αλμπάνης, Βρακάς, Μουτίνιο, Μυτίδης, Πολέττο, Δούμτσιος, Λινάρδος.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 κόντρα στον Ολυμπιακό για το Κύπελλο. Το 1-0 ο Τικίνιο στο 25’, το 2-0 ο ίδιος παίκτης στο 43’.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια του (δες το στη betshop).

*ΝG στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια του.

ΡΟΔΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δυσκολεύτηκε πάρα πολύ η Ρόδος στο εντός έδρας ματς με τον Ηρόδοτο, στο φινάλε πήρε αυτό που ήθελε. Ο αντίπαλος είχε δοκάρι και μεγάλη ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο, έβγαλε φάσεις και στο δεύτερο μέρος, η μπάλα τον «τιμώρησε» με το γκολ της Ρόδου στο 63’. Από εκεί και έπειτα οι Ροδίτες διαχειρίστηκαν καλά την κατάσταση και επικράτησαν. Επιστροφή στις νίκες για τη ν ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου, μετρά ρεκόρ 2-2-1 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, με 15 πόντους καταλαμβάνει την τρίτη θέση, αν κερδίσει σήμερα θα μπει στη δυάδα. Η αποστολή αποτελείται απ’ τους: Σάντο, Καψάλη, Θεοδωράκη, Μακρυδημήτρη, Χύσι, Σουλάι, Μαρκόφσκι, Μάρκοβιτς, Τσάβες, Σταματελόπουλο, Βουργουτζή, Αδαμάκη, Παπάζογλου, Γκουγκουντρή, Μπότο, Ρέτσο, Μίγγο, Μαρτσάκη.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 1-0 επί του Ηροδότου. Το γκολ ο Παπάζογλου στο 63’.