*Τον όμιλο συμπληρώνουν οι Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα και Αλιάνζα Πετρολέρα.

*Μία φορά έχουν αναμετρηθεί στο παρελθόν.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Ουνιόν Λα Καλέρα-Κρουζέιρο 0-0.

ΚΡΟΥΖΕΙΡΟ (ΒΡΑΖΙΛΙΑ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Γκοϊανιένσε με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Περέιρα στο 82’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για την Κρουζέιρο. Μοιρασμένη η κατοχή της μπάλας, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες και απείλησε με πολλές από αυτές, βρίσκοντας εν τέλη το δρόμο προς τα στα δίχτυα στα τελευταία λεπτά του ματς. Η άμυνά της δέχθηκε έντονη πίεση, παρ’ όλα αυτά κατάφερε να κρατήσει μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους, διατηρώντας την ανέπαφη.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει, εκμεταλλευόμενη το πλεονέκτημα έδρας, προκειμένου εκτός από το τρίποντο, να εξασφαλίσει και την πρόκριση στη νοκ-άουτ φάση της διοργάνωσης. Είναι ανεβασμένη, δείχνει να έχει βρει ρυθμό, σκοράρει με συνέπεια αυτή την περίοδο, ενώ έχει δείξει βελτίωση και στα μετόπισθεν, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της στις τρεις από τις τελευταίες τέσσερις αναμετρήσεις της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Δυνατή όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, το έχει αποδείξει σε αρκετές περιπτώσεις και μπορεί σήμερα να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αδυναμίες των φιλοξενούμενων ώστε να βρει πιο εύκολα το δρόμο προς τα δίχτυα.

Κρουζέιρο Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΟΥΝΙΟΝ ΛΑ ΚΑΛΕΡΑ (ΧΙΛΗ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ουνιβερσιδάδ Ντε Τσίλε με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Καβαγέρι στο 35’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Καλντερόν στο 45+7’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Φερνάντεζ με πέναλτι στο 54’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ματέος στο 90+9’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε εύκολα την ήττα. Μπορεί να πήρε προβάδισμα λίγο μετά το ημίωρο, όμως η συνέχεια δεν ήταν με το μέρος της, αφού υπέκυψε στην έντονη πίεση των φιλοξενούμενων, δεχόμενη αρχικά την ισοφάριση πριν την ανάπαυλα, ενώ στην επανάληψη ολοκλήρωσαν την ανατροπή.

Μια εντελώς διαφορετική εμφάνιση θέλει και πρέπει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, ώστε να εξαντλήσει όσες ελπίδες έχει για θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην πιο δυνατή και πιο έμπειρη Κρουζέιρο. Δεν είναι σε καλή κατάσταση, έχει αρκετά θέματα να λύσει, ειδικά στα μετόπισθεν, καθώς δείχνει να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ. Από την άλλη είναι θετικό το γεγονός ότι διατηρεί επαφή με τα αντίπαλα δίχτυα, χωρίς όμως αυτό να της είναι συχνά αρκετό ώστε να αποσπάσει παραπάνω θετικά αποτελέσματα.