*39η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Στόκπορτ – Κρόουλι 3-3

*G/G & Over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΡΟΟΥΛΙ

Προηγούμενο ματς: Η Κρόουλι κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Νοτς Κάουντι, με ανατροπή, εκμεταλλευόμενη την αποβολή αντιπάλου της στο 74ο λεπτό! Βρέθηκε να χάνει από γκολ του Όστιν στο 20’, αλλά πέτυχε δύο γκολ με τους Λόλος (79’), Αντεγέμιο (84’).

Η Κρόουλι είναι εξαιρετικά φορμαρισμένη, κερδίζοντας την Νοτς Κάουντι με ανατροπή, 2-1, πέμπτη νίκη της στα εφτά τελευταία παιχνίδια, διάστημα στο οποίο έχει μόνο μία ήττα. Και μάλιστα ήταν η δεύτερη συνεχόμενη στο γήπεδό της.

Βρέθηκε πάλι στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αλλά πλησίασε στο -2 την πρώτη επτάδα, ούσα πλέον στην 10η θέση του, με παιχνίδια λιγότερα από αρκετές ομάδες. Μάλιστα σε περίπτωση που κερδίσει σήμερα, θα βρεθεί στην έβδομη και τελευταία θέση που οδηγεί στα play off.

Κρόουλι Στατιστικά

*5/8 Ν/G στα τελευταία παιχνίδια της

*6/8 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΤΟΚΠΟΡΤ

Προηγούμενο ματς: Η Στόκπορτ έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Σάλφορντ, αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο από τα γκολ των Γκάρμπατ (8’), Τιλτ (39’). Μείωσε με τον Τουράι στο 51’ και ισοφάρισε με τον Ολαόφε στο 64ο λεπτό.

Η Στόκπορτ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 εκτός έδρας με την Σάλφορντ, τρίτη της ισοπαλία στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που δεν έχει κάποια ήττα, δεύτερη συνεχόμενη μακριά από την έδρα της, όπου δεν κερδίζει εδώ και τρία παιχνίδια.

Κατάφερε να βρει λύση στο επιθετικό κομμάτι, σκόραρε δύο γκολ, αλλά το πρόβλημα ήταν στην άμυνα αυτή τη φορά!

Βρίσκεται πλέον στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -5 από την κορυφή και ισόβαθμη με άλλες δύο ομάδες, τη Ρέξαμ και τους ΜΚ Ντονς, αλλά με δύο παιχνίδια περισσότερα από την πρώτη και με τρία παραπάνω από τους Ντονς.