*Δεύτερη φάση του Κυπέλλου Ιταλίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Στο πρωτάθλημα: Τσιταντέλα – Κρεμονέζε 1-2

*2-3 γκολ στα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΡΕΜΟΝΕΖΕ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-1) της Τσιταντέλα. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Ραβανέλι (79′) και Βάσκες (90+3′), ισοφάρισε προσωρινά ο Βίτα στο 82′.

Ρέφαρε την ήττα που γνώρισε από τη Σουντιρόλ (1-0 εντός) η Κρεμονέζε, καταγράφοντας μεγάλη εμφάνιση στην έδρα της Τσιταντέλα για την 11η αγωνιστική της Σέριε Β. Πήρε τα ηνία της αναμέτρησης από νωρίς ολοκληρώνοντας με κατοχή μπάλας 61% και 20 ευκαιρίες. Δικαιώθηκε λίγο πριν την εκπνοή με γκολ-κεφαλιά του Βάσκες από το ύψος του πέναλτι.

Φτάνοντας τους 16 βαθμούς διατηρήθηκε στην πρώτη 8αδα που οδηγεί στα πλέι οφ ανόδου και βρίσκεται στο -5 από την 2η Βενέτσια. Σήμερα αντιμετωπίζει την Τσιταντέλα στο “Giovanni Zini”, αυτή τη φορά για το Κύπελλο Ιταλίας. Την τελευταία φορά που την υποδέχτηκε επικράτησε με 2-0 στις 12 Σεπτεμβρίου 2021.

ΚΡΕΜΟΝΕΖΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΤΣΙΤΑΝΤΕΛΑ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από την Κρεμονέζε.

Δέχτηκε ισχυρή πίεση στο πρώτο ημίχρονο από την Κρεμονέζε, μη καταφέρνοντας να εκμεταλλευτεί τον παράγοντα έδρα. Ξεκίνησε καλύτερα το δεύτερο και δημιούργησε τρεις ευκαιρίες, προτού οι φιλοξενούμενοι πάρουν και πάλι τα ηνία σκοράροντας. Ισοφάρισε τρία λεπτά αργότερα μη καταφέρνοντας, ωστόσο, να κρατήσει ούτε τον βαθμό στο “Pier Cesare Tombolato”.

Η Τσιταντέλα υποχώρησε στη 13η θέση της Σέριε Β, στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη και στο -3 από αυτή που οδηγεί στα πλέι οφ ανόδου. Μακριά από την έδρα της έχει απολογισμό 1-2-2 σε πέντε αναμετρήσεις, πριν την ήττα που γνώρισε από την Κρεμονέζε τον Σεπτέμβριο 2021 μέτρησε τέσσερις νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες στο “Giovanni Zini”.