*Στον πρώτο γύρο: Τερνάνα – Κρεμονέζε 0-1

*GG & over 2,5 στα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΚΡΕΜΟΝΕΖΕ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-1) της Μπάρι. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Μαϊέλο (1′ αυτ.) και Κολόκολο (66′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ετζουμά στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αντίδραση έβγαλε η Κρεμονέζε μετά τις δύο απρόσμενες ήττες που γνώρισε από Σουντιρόλ (3-0 εκτός) και Φεραλπισάλο (1-0 εντός), αλώνοντας την έδρα της Μπάρι την προηγούμενη βδομάδα. Πήρε από νωρίς τον έλεγχο της μπάλας και παρουσιάστηκε αποτελεσματική την ώρα που, πέρα από το γκολ που δέχτηκε, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα.

Η “Κρέμο” βρίσκεται δύο βαθμούς πίσω από την Κόμο και τη 2η θέση που οδηγεί απευθείας στη Σέριε Α, παράλληλα νιώθει καυτή την ανάσα της Βενέτσια (-1). Στις επτά τελευταίες εξόδους της ηττήθηκε μόνο από τη Σουντιρόλ, στις υπόλοιπες σημείωσε πέντε νίκες και μία ισοπαλία. Νοκ άουτ τέθηκαν Γιούνγκνταλ και Μπιανκέτι.

ΚΡΕΜΟΝΕΖΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΤΕΡΝΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εντός) με τη Μόντενα.

Με σύμμαχο την τύχη και MVP τον τερματοφύλακα Ιαναρίλι που κατέγραψε συνολικά οχτώ αποκρούσεις, κάποιες εκ των οποίων ιδιαίτερα εντυπωσιακές, η Τερνάνα γλίτωσε από του χάρου τα δόντια στην αναμέτρηση με τη Μόντενα, κρατώντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της. Αξίζει να σημειώσουμε πως ολοκλήρωσε την αναμέτρηση χωρίς ευκαιρία στον στόχο.

Φτάνοντας τους 33 βαθμούς οι “ροσοβέρντι” βρίσκονται στις θέσεις που οδηγούν στα πλέι άουτ και στο -2 από τη ζώνη παραμονής. Πανηγύρισαν μία νίκη σε πέντε αγωνιστικές επί της Κοζέντσα (1-0 εντός) στις 16 Μαρτίου (μία ισοπαλία, τρεις ήττες). Διαθέσιμος είναι ο Βιβιάνι, νοκ άουτ τέθηκε ο βασικότατος πορτιέρο Ιαναρίλι.