*11η αγωνιστική

*7/8 under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

➡️ Δείτε τα προγνωστικα στοιχηματος σήμερα

ΚΟΥΙΑΜΠΑ

Προηγούμενο ματς: Η Κουιάμπα κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Σάο Πάουλο με τέρμα του Ελιέλ στο 82ο λεπτό.

Τελείως σκοπτικά και λίγο ειρωνικά, θα μπορούσε κάποιος να πει πώς η Κουιάμπα “πετάει”, αφού κέρδισε και τη Σάο Πάουλο με 0-1 εκτός έδρας, πετυχαίνοντας για πρώτη φορά φέτος δύο σερί νίκες στο εθνικό πρωτάθλημα, τρεις στους τέσσερις τελευταίους αγώνες της ενώ στους πέντε πιο πρόσφατους για το εθνικό πρωτάθλημα έχασε μόνο στην έδρα της Κρουζέιρο!

Αλλά και στο γήπεδό της έχει δύο νίκες και μόλις μία ήττα, από την Ιντερνασιονάλ, στους πέντε τελευταίους αγώνες εκεί.

Όλα αυτά μετά την αλλαγή προπονητή και την πρόσληψη του Πορτογάλου Πετίτ, που την έχει αναζωογονήσει.

Αυτά τα αποτελέσματα μάλιστα ήταν αρκετά για να την βγάλουν εκτός ζώνης υποβιβασμού, αν και είναι πάντα σε απόσταση βολής, στο +3 συγκεκριμένα, από αυτήν.

Κουιάμπα Στατιστικά

*3/4 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*11/19 N/G εντός έδρας

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΓΚΟΪΑΝΙΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: H Ατλέτικο Γκοϊανιένσε έχασε 1-2 εντός έδρας από την Κρισιούμα, αν και προηγήθηκε 1-2 με τέρμα του Γκιγιέρμε Ρομάο μόλις στο 11ο λεπτό. Ισοφαρίστηκε από τον Νιούτον στο 60’ και τελικά έχασε με γκολ του Τραούτσο στο 90ο λεπτό.

Η Ατλέτικο Γκοϊανιένσε έχασε 1-2 εντός έδρας από την Κρισιούμα και μόλις ένα παιχνίδι μετά την μεγάλη της νίκη στο γήπεδο της Φλουμινένσε, βρίσκεται πλέον σε αναζήτηση προπονητή!

Η διοίκηση, σε μία ξαφνική κίνηση, απέλυσε τον Ζαϊρ Βεντούρα από τον πάγκο της, κάτι που δεν βρήκε σύμφωνους τους οπαδούς, τουλάχιστον όσοι τοποθετήθηκαν μέσω των μέσων κοινωνικής δικτύωσης. Μέχρι να βρεθεί ο αντικαταστάτης του, ο πρώην βοηθός του, Άντερσον Γκόμες θα είναι υπεύθυνος ως υπηρεσιακός.

Αξίζει να σημειωθεί πώς μακριά από την έδρα της έχει χάσει μόνο από Ζουβεντούδε και Μποταφόγκο στα 13 τελευταία παιχνίδια της, με 10 νίκες, αν και μόνο δύο ήταν στο εθνικό πρωτάθλημα.
Παραμένει εκτός ζώνης υποβιβασμού, στην τελευταία θέση παραμονής, στο +1 από αυτήν.