*35η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ναούτικο – Κονφιάνσα  0-4

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΚΟΝΦΙΑΝΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κονφιάνσα κατάφερε να κερδίσει με 3-2 εντός έδρας την Μπρούσκε, σε έναν πολύ σημαντικό αγώνα έξι βαθμών, παραμένοντας ζωντανή όσον αφορά στο θέμα της παραμονής. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από δύο σερί ήττες, και πρώτη στο γήπεδό της έπειτα από δύο παιχνίδια που δεν είχε κερδίσει σε αυτό.

Είναι πάντα εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά τουλάχιστον πλησίασε λίγο πιο κοντά στις θέσεις παραμονής, αν και δεν είναι καν σε απόσταση βολής, όμως πλέον βρίσκεται στο -4 από αυτές.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι Ζέμερσον (ΜΕ), Νέρι Μπαρέιρο (ΑΜ), Εβερτον (ΜΕ), επιστρέφουν από τιμωρία ο επιθετικός Νέτο Μπερόλα και ο αμυντικός Ζόναθαν Μπακάο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κονφιάνσα κέρδισε με 3-2 εντός έδρας την Μπρούσκε, αν και βρέθηκε να χάνει από πέναλτι του Ροντόλφο Ποτιγκουάρ στο 38΄. Αλλά στο 49ο λεπτό ισοφάρισε με πέναλτι του Ερνάνε και πήρε προβάδισμα με τον ίδιο παίκτη στο 52’, πριν πετύχει και τρίτο τέρμα με τον Ραφαέλ Βίλα στο 90’, με τον Τιάγκο Αλαγκοάνο να μειώνει στις καθυστερήσεις στο τελικό σκορ.

Κονφιάνσα Στατιστικά

*Εχει 6/9 G/G στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην bet365)

*Εχει 10/17 G/G εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΝΑΟΥΤΙΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ναούτικο επικράτησε με 2-1 εντός έδρας της Κοριτίμπα, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από τρεις αγώνες και δύο συνεχόμενες ήττες, οι οποίες βέβαια ήρθαν μακριά από το γήπεδο της. Αλλά πριν από αυτές τις δύο ήττες, είχε κερδίσει τα δύο προηγούμενα εκτός έδρας παιχνίδια της.

Είναι πάντα στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 8η θέση για την ακρίβεια, αλλά βρίσκεται σχετικά πίσω, στο -7 συγκεκριμένα, από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου, με αποτέλεσμα να θεωρείται πολύ δύσκολο, αλλά όχι ακόμη αδύνατο, το να πάρει την άνοδο.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Κιέζα (ΕΠ), Μπράιαν (ΑΜ), Μπρένο Λοράν (ΑΜ), Ιάγκο Ντίας (ΕΠ), Αλεξ Αλβες (ΤΕ) με τους δύο πρώτους να χάνουν το υπόλοιπο της σεζόν και τιμωρημένοι είναι οι Ματέους Τριντάντε (ΜΕ), Μαρσιέλ (ΜΕ), Ζιν Κάρλος (ΕΠ), με τον τελευταίο να είναι ο πρώτος της σκόρερ, ενώ χτύπησαν και θα απουσιάσουν και σήμερα οι Κάιο Ντάντας (ΕΠ), Ζούνιορ Ταβάρες (ΑΜ), Ερέντα (ΑΜ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ναούτικο κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Κοριτίμπα, ανοίγοντας το σκορ με τον Κάιο Ντάντας στο 16ο λεπτό, γλίτωσε στη συνέχεια την ισοφάριση σε μία φάση από το δοκάρι της, πριν πετύχει και δεύτερο τέρμα με τον Ραλντνέι στο 53’, ενώ μετά το 68’ έπαιξαν και οι δύο ομάδες με 10 παίκτες. Και άντεξε ως το τέλος, πριν δεχθεί ένα τέρμα από τον Λουτσιάνο Καστάν στο 90’.

Ναούτικο Στατιστικά

*Εχει οκτώ σερί G/G μαζί με over 2,5, 10/11 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 9/17 G/G εκτός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

* Οι 11 από τους 17 εκτός έδρας αγώνες της στο εθνικό πρωτάθλημα έχουν λήξει Χ στο ημίχρονο.