*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα-Κομπρεσάλ 3-3.

Δείτε τα Προγνωστικά Χιλής

ΚΟΜΠΡΕΣΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κοπιαπό, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Μουντέρ στο 11’ και το 0-2 ο Πατσέκο στο 69’. Οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Ιμπάρα στο 79’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βαλένσια Ροσέλ στο 88’.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα έδωσε η Κομπρεσάλ, περνώντας από την έδρα της Κοπιαπό. Ήταν πλήρως αποτελεσματική στις ευκαιρίες που δημιούργησε, βρίσκοντας στόχο και δίχτυα στις περισσότερες από αυτές.

Να παραμείνει στο δρόμο των θετικών αποτελεσμάτων είναι ο στόχος της, θέλοντας φυσικά να διατηρηθεί στην κορυφή του πρωταθλήματος. Είναι σε πολύ καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, σκοράρει με τρομερή συνέπεια, ενώ δέχθηκε μόλις μία φορά γκολ στα τελευταία εφτά ματς που έδωσε, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Κομπρεσάλ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΚΑΤΟΛΙΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κοκίμπο με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ζαμπέντρι στο 25’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Αραβένα στο 53’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χολγκάδο στο 83’.

Πολύ καλή εμφάνιση και επιστροφή στις νίκες για την Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα και στα δύο ημίχρονα. Αμυντικά δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, αλλά δέχθηκε γκολ στα τελευταία λεπτά, βγάζοντας αδράνεια.

Ένα ακόμη θετικό αποτέλεσμα θέλει να αποσπάσει σήμερα, αν και το έργο της αναμένεται πολύ δύσκολο, καθώς φιλοξενείται από την πρωτοπόρο Κομπρεσάλ. Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της, αρκετές οι αστάθειες αμυντικά, ενώ δυσκολεύεται σε μερικές περιπτώσεις να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.