*10η αγωνιστική

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κόλτσεστερ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Γουόλσολ, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό με τέρμα του Νουμπλ, στη μοναδική φάση του πρώτου ημιχρόνου. Αλλά ισοφαρίστηκε από τον Νόουλς στο 61ο λεπτό, ενώ λίγο έλειψε και να χάσει προς το τέλος της αναμέτρησης.

Η Κόλτσεστερ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Γουόλσολ, διανύοντας το καλύτερο της διάστημα στη σεζόν, αφού παραμένει αήττητη εδώ και τρεις αγώνες, κάτι που συμβαίνει πρώτη φορά! Βέβαια έχει μόνο μία νίκη, στον πιο πρόσφατο αγώνα που έπαιξε στο γήπεδό της, η οποία δεν ήταν και για το πρωτάθλημα, εκεί που δεν έχει κερδίσει εδώ και τέσσερις αγωνιστικές, με δύο σερί ισοπαλίες στις τελευταίες.

Γι’ αυτό το λόγο και βρίσκεται πάρα πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 21η θέση του, ισόβαθμη με άλλες δύο ομάδες, μία πάνω της και μία κάτω της, λόγω διαφοράς τερμάτων, αλλά σε απόσταση βολής, στο +2 για την ακρίβεια, από την ζώνη του υποβιβασμού.

Δεν έχει προβλήματα απουσιών και πολύ πιθανόν ο τεχνικός της, Γουέιν Μπράουν, να χρησιμοποιήσει ίδια ενδεκάδα με το προηγούμενο παιχνίδι.

Κόλτσεστερ Στατιστικά

Εχει πέντε σερί παιχνίδια με 2-3 γκολ

*Εχει 8/11 under 2,5 στη σεζόν, 4/6 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γκρίμσμπι έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Τζίλιγχαμ, ανοίγοντας το σκορ με τον Τέιλορ στο 7’, ενώ ισοφαρίστηκε από τον Μάντρον στο 14’, με αμφότερα τα γκολ να έρχονται από κόρνερ! Είχε δοκάρι στη συνέχεια της αναμέτρησης, υπήρξαν φάσεις τόσο να προηγηθεί όσο και να βρεθεί πίσω στο σκορ, χωρίς να αλλάξει κάτι.

Η Γκρίμσμπι έφερε ισοπαλία 1-1 εντός έδρας κόντρα στην Τζίλιγχαμ, παραμένοντας για τρίτο σερί παιχνίδι πρωταθλήματος χωρίς ήττα, μετά από δύο σερί νίκες, αν και ενδιάμεσα είχε και μία ήττα για το Λιγκ Τρόφι. Πάντως αξίζει να σημειωθεί πώς μακριά από το γήπεδό της έχασε μόνο από την πρωτοπόρο Λέιτον Οριεντ, με τρεις νίκες στους τέσσερις εκτός έδρας αγώνες της για το πρωτάθλημα.

Είναι στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 9η θέση του συγκεκριμένα, σε απόσταση βολής, στο -2, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, έχοντας και έναν αγώνα λιγότερο απ’ όλες τις ομάδες, πλην της Καρλάιλ.

Και από τον σημερινό αγώνα αναμένεται να λείψει ο περσινός πρώτος της σκόρερ και βασικός επιθετικός, ΜακΑτι, όπως και ο μέσος Καν, που δεν έχει αγωνιστεί φέτος, αλλά είναι κοντά στην επιστροφή, ενώ είναι αμφίβολη και η συμμετοχή του μέσου Γκριν που έχασε τον τελευταίο αγώνα λόγω κάποιων ενοχλήσεων.