*12η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Αουντάξ Ιταλιάνο – Κοκίμπο Ουνίδο 2-0

Κοκίμπο – Αουντάξ Ιταλιάνο στην Interwetten

ΚΟΚΙΜΠΟ ΟΥΝΙΔΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Χωρίς νίκη παραμένει η Κοκίμπο στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές, στις οποίες σημείωσε δύο ισοπαλίες και μία ήττα. Την προηγούμενη βδομάδα μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Αντοφαγκάστα (1-1 εντός έδρας), συνεχίζοντας τη μάχη για έξοδο στις διεθνείς διοργανώσεις της επόμενης σεζόν. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο και το 54′ με τον Φιγκερόα.

Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε οχτώ λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′ ο Πινίγια. Στη διάθεση του προπονητή της Κοκίμπο βρίσκεται και πάλι ο Κορνέγιο (ME, 21/2), όχι όμως ο Καμπρέρα (ΜΕ, 17/0) που παραμένει τραυματίας. Στις δέκα τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές που έδωσε σημείωσε τέσσερις νίκες και έξι ισοπαλίες.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός έδρας) με την Αντοφαγκάστα για το πρωτάθλημα.

ΚΟΚΙΜΠΟ ΟΥΝΙΔΟ Στατιστικά

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*Αναδείχθηκε ισόπαλη στα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΑΟΥΝΤΑΞ ΙΤΑΛΙΑΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε η Αουντάξ Ιταλιάνο μετά από τρεις αγωνιστικές (2-1-0), καθώς δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Κόλο Κόλο (4-2 εντός έδρας) την προηγούμενη βδομάδα. Οι γηπεδούχοι έκαναν το λάθος να προηγηθούν μόλις στο 4′ με το γκολ του Χολγκάντο, προτού οι φιλοξενούμενοι απαντήσουν με τους Μπαρόσο (11′), Σουάζο (31′) και Μπολάντος (48′).

Στο 57′ ο Λεντέσμα μείωσε για την Αουντάξ Ιταλιάνο σε 3-2, με τον Παραγκουέζ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα επτά λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′. Αξίζει να σημειώσουμε πως οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο από το 62′, λόγω της απευθείας αποβολής του Λαμπρίν. Την ποινή τιμωρίας του εξέτισε ο Ενρίκεζ (ΜΕ, 18/3) που επιστρέφει στη διάθεση του προπονητή του.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας με 4-2 από την Κόλο Κόλο για το πρωτάθλημα.