3η αγωνιστική

* Over 2.5 τα 7/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

Δείτε τα Προγνωστικά Χιλής

ΚΟΚΙΜΠΟ ΟΥΝΙΔΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Παλεστίνο. Στο 27’ οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι και δευτερόλεπτα αργότερα η Κοκίμπο προηγήθηκε με τον Καμπράλ. Ο Ντάβιλα ισοφάρισε για την Παλεστίνο στο 54’.

Με αρκετή δόση τύχης πήρε τον πρώτο της πόντο στη νέα σεζόν η Κοκίμπο Ουνίδο το Σάββατο, με πρωταγωνιστή τον τερματοφύλακά της.

H Παλεστίνο μπήκε πολύ καλύτερα στο παιχνίδι, απείλησε με δύο πλάγια τετ α τετ, πριν το άστοχο πέναλτι του φορ της. Απολύτως κόντρα στην ροή του αγώνα, σε transition προηγήθηκε η Κοκίμπο, με όμορφο συνδυασμό, στην πρώτη της φάση στο ματς. Στο φινάλε του ημιχρόνου ξεδιπλώθηκε όμορφα κι έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 2-0. Επιθετικός μονόλογος της Παλεστίνο το δεύτερο ημίχρονο, ισοφάρισε φορτώνοντας τη γηπεδούχο περιοχή. Είχε μεγάλη ευκαιρία να γυρίσει το ματς στο τέλος.

O σκόρερ της Κοκίμπο, Λουσιάνο Καμπράλ σκόραρε ξανά μετά από 2,548 ημέρες. Ο 27χρονος μέσος επιστρέφει φέτος στα γήπεδα μετά από 5ετή φυλάκιση για εμπλοκή του σε ανθρωποκτονία!

ΚΟΚΙΜΠΟ ΟΥΝΙΔΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 11/12 τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* Δέχθηκε γκολ στα 10/11 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΚΑΤΟΛΙΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-1) επί της Κούρικο Ουνίδο. Ο Αραβένα έκανε το 1-0 στο 32ο λεπτό, ο Κοέλιο ισοφάρισε για την Κούρικο στο 62’. Ο Καχελμάχερ πέτυχε το δεύτερο γκολ της Ουνιβερσιδάδ στο 88’ και ο Τάπια διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 90+8’.

Έχουν μπει με φόρα στο 2023 οι “κρουσάδος”, με ενισχυμένη γραμμή κρούσης, το Σάββατο έκαναν το 2/2 με μία ακόμη τριάρα και δείχνουν ότι θα επιστρέψουν στη διεκδίκηση του πρωταθλήματος μετά την περσινή καταστροφική σεζόν.

Ο νεοφερμένος Αραβένα άνοιξε λογαριασμό με την Κατόλικα για το 1-0, σε κατάσταση transition. Η Κούρικο ήταν άξιος αντίπαλος, στο κλείσιμο του ημιχρόνου είχε γεμάτο δοκάρι. Οι γηπεδούχοι απείλησαν πριν και μετά την ανάπαυλα, αλλά η Κούρικο ισοφάρισε σε δεύτερο χρόνο από κόρνερ, εκμεταλλευόμενη την αδύναμη επέμβαση του κίπερ της Κατόλικα. Πιεσε για το δεύτερο γκολ στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα η ομάδα του Ολάν και το βρήκε με δυνατό σουτ εκτός περιοχής από τον στόπερ της.

Δεν έχει κλείσει το ρόστερ της ομάδας, η διοίκηση ψάχνεται για μία ακόμη μεγάλη μεταγραφή, σύμφωνα με δημοσιεύματα είναι κοντά στον διεθνή Περουβιανό Γιοτούν.