*16η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες έχουν παίξει στην τέταρτη εθνική κατηγορία πριν από έξι χρόνια, με την Ρέμο να κερδίζει και τα δύο παιχνίδια της.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΡΕΜΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ρέμο κέρδισε με 1-0 εντός την CSA, αρκετά πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, εκμεταλλευόμενη και πάλι την έδρα της, έπειτα από δύο σερί ήττες μακριά από αυτήν. Μάλιστα ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη που πετυχαίνει στο γήπεδό της, τέταρτη συνολικά σε οκτώ αγώνες εκεί για το εθνικό πρωτάθλημα, όλες με ένα γκολ διαφορά, ενώ έχει μόλις μία ήττα εντός σε αυτό το διάστημα.

Βρίσκεται στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 12η θέση για την ακρίβεια, αλλά αρκετά μακριά τόσο από τη ζώνη του υποβιβασμού, στο +6 συγκεκριμένα, όσο και από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν άνοδο, στο -7 για την ακρίβεια.

Θα έχει τρεις απουσίες σε σχέση με το προηγούμενο παιχνίδι, αφού τιμωρημένοι είναι ο αμυντικός χαφ Ουτσόα, ο μέσος Ερικ και ο επιθετικός Βίκτορ Αντράντε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ρέμο κέρδισε 1-0 εντός έδρας την CSA, χάρη σε ένα τέρμα του Ρενάν Γκορνέ στο ένατο λεπτό, είχε δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο και κάποιες μεγάλες χαμένες ευκαιρίες στις καθυστερήσεις, ενώ ουσιαστικά δεν απειλήθηκε με ισοφάριση, αν και ανησύχησε σε μία – δύο περιπτώσεις ο τερματοφύλακας της.

Ρέμο Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί under 1,5 (δες το στην bet365).

*Εχει 7/8 N/G μαζί με under 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΟΠΕΡΑΡΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Οπεράριο ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την δυνατή Γκοϊάς, αν και έχασε τεράστια ευκαιρία να προηγηθεί, αστοχώντας σε πέναλτι. Αυτή ήταν η τρίτη της ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, όλες χωρίς να έχει σκοράρει καν, ενώ οι δύο είναι στα πιο πρόσφατα που έχει παίξει μακριά από το γήπεδο της!

Είναι μία θέση και δύο βαθμούς πάνω από την σημερινή της αντίπαλο, κάτι που σημαίνει πώς βρίσκεται πιο κοντά στις θέσεις ανόδου, παρά στη ζώνη του υποβιβασμού.

Παραμένουν αρκετές οι απουσίες για τον προπονητή της, Ματέους Κόστα, που επιστρέφει στον πάγκο της μετά από τιμωρία, ενώ πλέον δεν υπολογίζει τον πρώτο σκόρερ της ομάδας του, επιθετικό Ρικάρντο Μπουένο, που παραχωρήθηκε στη Ζουβεντούδε. Τραυματίες είναι ο επιθετικός Φελίπε Γκαρσία, ο δεξιός μπακ Αλεξ Γκαρσία, ο αριστερός μπακ Τζαμάν Σίλβα, ο μέσος Μαρσέλο και ο επιθετικός Ζιν Κάρλο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Οπεράριο έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Γκοϊάς, με το γκολ να το δέχεται από τον Ρεζέντε στο 49’, χωρίς να καταφέρει να αντιδράσει στη συνέχεια. Βέβαια όλα θα μπορούσαν να ήταν διαφορετικά αν ευστοχούσε ο παίκτης της στο πέναλτι που κέρδισε στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης!