3η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΕΜΠΡΙΤΖ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Φλίτγουντ, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ντίγκμπι στο 31’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Αχάντμε στο 59’.

Η αποτελεσματικότητα έκανε τη διαφορά για την Κέμπριτζ που πέρασε από την έδρα της Φλίτγουντ. Εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κατάφερε να σκοράρει τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά παρέμεινε σταθερή καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, διατηρώντας το μηδέν παθητικό για δεύτερο σερί ματς στο πρωτάθλημα.

Να παραμείνει στο δρόμο των νικών είναι φυσικά ο στόχος της, όμως το έργο της αναμένεται δύσκολο, αφού βρίσκει μπροστά της τη νεοφώτιστη, αλλά ταυτόχρονα μαχητική Στίβενεϊτζ. Δείχνει να είναι σε καλή κατάσταση, βελτιωμένη αμυντικά σε σχέση με πέρσι και πολύ πιο αποτελεσματική μεσοεπιθετικά.

Κέμπριτζ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΤΙΒΕΝΕΙΤΖ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σριούσμπερι, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Πρίσλεϊ στο 58’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Ρέιντ στο 87’.

Συνέχεια στις νίκες με μια εξαιρετική εμφάνιση έδωσε η Στίβενεϊτζ. Επέβαλλε το ρυθμό της και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, βρίσκοντας εν τέλη δίχτυα στο δεύτερο ημίχρονο. Η άμυνά της ήταν σταθερή και δεν επέτρεψε την παραβίαση της εστίας της σε καμία περίπτωση.

Δυσκολεύει σιγά σιγά το έργο της, αφού καλείται να αντιμετωπίσει μια σκληροτράχηλη ομάδα που δύσκολα θα της επιτρέψει να σκοράρει. Παρ’ όλα αυτά η εικόνα της μέχρι στιγμής δείχνει τις προθέσεις της για φέτος, οι οποίες είναι να παραμείνει στην κατηγορία όσο το δυνατόν πιο «εύκολα» γίνεται.