*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Γουίκομπ-Κέμπριτζ 0-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΚΕΜΠΡΙΤΖ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ντέρμπι με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 45ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Λάινγκ στο 39’.

Δεν έπεισε για ακόμα μία φορά και γνώρισε ακόμα μία ήττα η Κέμπριτζ. Υπέκυψε εύκολα στην έντονη πίεση που άσκησαν οι φιλοξενούμενοι, μένοντας πίσω στο σκορ λίγο πριν το ημίχρονο. Στην επανάληψη προσπάθησε να βρει το γκολ της ισοφάρισης, όμως εν τέλη το σκορ έμεινε απαράλλακτο ως το τελευταίο σφύριγμα.

Την ευκαιρία να εξασφαλίσει την παραμονή της χωρίς να περιμένει άλλα αποτελέσματα έχει σήμερα, αρκεί να ξεπεράσει το εμπόδιο της αδιάφορης, αλλά άκρως επικίνδυνη Γουίκομπ. Δεν είναι σε καλή κατάσταση, δυσκολεύεται τρομερά στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ. Απέτυχε μάλιστα να βρει δίχτυα στα τρία από τα τέσσερα πρόσφατα παιχνίδια της, κάτι το οποίο της δυσκόλεψε ακόμα περισσότερο την προσπάθεια για θετικό αποτέλεσμα.

Κέμπριτζ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΓΟΥΙΚΟΜΠ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Καρλάιλ με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 45ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον ΜαΚλίρι στο 15’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον ΜακΚάλμοντ στο 28’. Το 1-2 πέτυχε ο Κονέ στο 49’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο ΜακΚλίρι στο 75’.

Τρίτη σερί νίκη για τη Γουίκομπ με μια ακόμα καλή εμφάνιση. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία, σκοράροντας τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, όμως υπέκυψε σε μία από τις ευκαιρίες των γηπεδούχων.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει, περνώντας και από την έδρα της Κέμπριτζ. Έχει βρει ρυθμό, είναι σε εξαιρετική κατάσταση και δεν χαρίζει βαθμούς σε καμία αντίπαλό της. Εξαιρετική μεσοεπιθετικά, βρίσκει δίχτυα ασταμάτητα και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αδυναμίες των γηπεδούχων ώστε να δώσει συνέχεια στον επιθετικό της ίστρο.