*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Φλίτγουντ-Κέμπριτζ 4-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΚΕΜΠΡΙΤΖ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπλάκμπερν με σκορ 5-2, στα πλαίσια του FA Cup. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Λάνκεστερ στο 6’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σμόντικς στο 23’. Το 1-2 πέτυχε ο Καϊκάι στο 26’ και το 2-2 ο Σμόντικς στο 37’. Το 3-2 πέτυχε ο Σμόντικς ολοκληρώνοντας το χατ-τρικ στο 45+3’ και το 4-2 ο Σίγκουρντσον στο 66’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λέοναρντ στο 81’.

Προσπάθησε η Κέμπριτζ, όμως δεν κατάφερε να περάσει από την έδρα της Μπλάκμπερν. Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο, εν τέλη δέχθηκε την ανατροπή πριν τη λήξη του. Στην επανάληψη άφησε κενά, τα οποία εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι γηπεδούχοι, σκοράροντας ξανά.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες. Έχει το πλεονέκτημα έδρας σήμερα και πρέπει να το εκμεταλλευτεί, αφού φιλοξενεί την ουραγό Φλίτγουντ. Είναι τεράστια ευκαιρία να ξεφύγει από την επικίνδυνη ζώνη έστω και προσωρινά, αν και δεν θα πρέπει να υποτιμήσει την αντίπαλό της σε καμία περίπτωση, καθώς μπορεί εύκολα να βρεθεί προ εκπλήξεως.

Κέμπριτζ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΦΛΙΤΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ντέρμπι με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Λάινγκ στο 27’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Κόλινς στο 45+1’. Το 1-2 πέτυχε ο Στόκλεϊ στο 76’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπαρκχούιζεν στο 90’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της η Φλίτγουντ και γνώρισε την ήττα. Είχε μεν ευκαιρίες, όμως απείλησε μόλις με μία την αντίπαλη εστία, βρίσκοντας παρ’ όλα αυτά το δρόμο προς τα δίχτυα. Η άμυνά της υπέκυψε εύκολα στην πίεση των φιλοξενούμενων, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Την επιστροφή της στις νίκες θέλει να πετύχει σήμερα, αν και το έργο της δεν μοιάζει εύκολο για ακόμα μία φορά. Δεν πείθει με την εικόνα της, «πληρώνει» μονίμως τα αμυντικά της καθήκοντα, ενώ ακόμα και που βρίσκει δίχτυα, δεν της είναι αρκετό ώστε να αποσπάσει τα αποτελέσματα που επιθυμεί. Ουραγός του πρωταθλήματος, στο -8 από την 20η Έξετερ.