*Τρίτος προκριματικός γύρος του Τσάμπιονς Λιγκ. Διπλές αναμετρήσεις, δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Ακολουθεί ρεβάνς στην έδρα της Φερεντσβάρος (9/8).

*Σε ουδέτερη έδρα.

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΚΑΡΑΜΠΑΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ (Αζερμπαϊτζάν, 64)

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη εκτός έδρας στην παράταση (2-1 κ.δ. 2-2 παρ.) με τη Ζυρίχη. Προηγήθηκε δύο φορές με Μεντβέντεφ (4′ αυτ.) και Σαντίνι (90+5′), ισοφαρίστηκε ισάριθμες (55′, 98′).

Αφού προσπέρασε με ευκολία το εμπόδιο της Λεχ Πόζναν (συνολικό σκορ 5-2), η Καραμπάγκ δυσκολεύτηκε με αντίπαλο την Ζυρίχη και χρειάστηκε να φτάσει στην παράταση για να πανηγυρίσει την πρόκριση στον 3ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ. Στο Αζερμπαϊτζάν επικράτησε με 3-2, μία βδομάδα αργότερα είδε τους Ελβετούς να σκοράρουν στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφαρίζοντας τη συνολικά διαφορά γκολ. Την διαφορά έκανε το τρομερό πλασέ του Κουαμπενά στο 98′.

Θα πρέπει να γυρίσουμε πέντε χρόνια πίσω για να βρούμε την τελευταία συμμετοχή της Καραμπάγκ στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ, το 2020 έφτασε και πάλι μέχρι τον 3ο προκριματικό γνωρίζοντας τον αποκλεισμό στα πέναλτι από τη Μόλντε. Την Παρασκευή η Καραμπάγκ υποδέχεται την Σαμπαίλ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Αζερμπαϊτζάν. “Κι εμείς είμαστε αρκετά έμπειροι, πρέπει να εκμεταλλευτούμε τις ευκαιρίες μας. Θα τα δώσουμε όλα”, είπε ο προπονητής Κουρμπάνοφ.

ΚΑΡΑΜΠΑΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 3,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Πέτυχε τουλάχιστον δύο γκολ στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΦΕΡΕΝΤΣΒΑΡΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ουγγαρία, 98)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Ακαδημίας Πούσκας. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Ζακάριασεν στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Φερεντσβάρος δεν πτοήθηκε από την ήττα που γνώρισε στη Βουδαπέστη (2-1), πετώντας στο καναβάτσο την Σλόβαν Μπρατισλάβας την προηγούμενη βδομάδα στο “Tehelné pole”. Ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση των 90′ ο Τραορέ έδωσε σκορ πρόκρισης, προτού ο Λαϊντουνί διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Νωρίτερα οι Ούγγροι προσπέρασαν εύκολα το εμπόδιο της Τομπόλ με συνολικό σκορ 5-1 και πλέον στοχεύουν να φτάσουν, τουλάχιστον, όπου και την περσινή σεζόν: Στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ, από τα οποία είχαν γνωρίσει τον αποκλεισμό με αντίπαλο την Γιουνγκ Μπόις.

Η Φερεντσβάρος ξεκίνησε με το δεξί το πρωτάθλημα Ουγγαρίας την Κυριακή: Χρειάστηκε ένα γκολ του Ζακάριασεν στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων για να κάμψει την αντίσταση της Ακαδημίας Πούσκας που αστόχησε σε πέναλτι (77′) και είχε μεγάλες ευκαιρίες για να αποσπάσει ακόμα και τη νίκη. “Μας περιμένει μία άκρως επιθετική ομάδα, δεν σημαίνουν κάτι οι απουσίες που αντιμετωπίζει”, ανέφερε ο προπονητής Τσερτσέσοφ.