*3η αγωνιστική της τρίτης φάσης των προκριματικών για το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2022.

*12 εθνικές ομάδες, χωρισμένες σε 2 γκρουπ. Οι 2 πρώτοι από κάθε γκρουπ προκρίνονται στην τελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

*Οι 2 ομάδες που θα τερματίσουν στην 3η θέση του κάθε γκρουπ δίνουν αγώνες μπαράζ μεταξύ τους.

*Σε περίπτωση ισοβαθμίας στο βαθμολογικό πίνακα, το κριτήριο που καθορίζει την τελική κατάταξη είναι η διαφορά τερμάτων.

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 5 από τις 7 αναμετρήσεις στη μεταξύ τους ιστορία.

ΙΡΑΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας ήττα με 0-3 από το Ιράν, την προηγούμενη αγωνιστική. Η ομάδα του κόουτς Άντβοκατ δεν κατάφερε ποτέ να μπει στο κλίμα του παιχνιδιού, δεχόμενη το 0-1 πολύ νωρίς, μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης. Το Ιράν ήταν πολύ καλύτερο και κατάφερε να βρει 2ο τέρμα στο 69′. Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στο 90ο λεπτό του παιχνιδιού.

Μετράει 1 ισοπαλία και 1 ήττα σε αυτήν τη φάση των προκριματικών, χωρίς να έχει σκοράρει ακόμη. Αγνοεί τη νίκη εδώ και 3 παιχνίδια. Μετράει 5 νίκες στα τελευταία 10 επίσημα εντός έδρας παιχνίδια του.

Ο Ολλανδός τεχνικός θα έχει όλους τους παίκτες του διαθέσιμους για τη σημερινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-3 από το Ιράν.

Ιράκ Στατιστικά

*Ν/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια του. (Δες το στην Interwetten)

*Under2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
ΛΙΒΑΝΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τη Νότιο Κορέα, την προηγούμενη αγωνιστική. Είχε ρόλο παρατηρητή στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού, με τους γηπεδούχους να κάνουν ό,τι θέλουν σε όλα τα μήκη και τα πλάτη του γηπέδου και να ανοίγουν το σκορ λίγο πριν τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού (1-0 στο 59′). Ο Λίβανος δεν μπόρεσε να απειλήσει ουσιαστικά στον εναπομείναντα χρόνο, με το 1-0 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Μετράει 1 ισοπαλία και 1 ήττα σε αυτήν τη φάση των προκριματικών. Έχει κάνει 1 νίκη στα τελευταία 5 επίσημα παιχνίδια του. Εκτός έδρας μετράει 2 νίκες στα τελευταία 10 επίσημα και φιλικά παιχνίδια του.

Με πλήρες ρόστερ ταξίδεψε για τη σημερινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τη Νότιο Κορέα.