* Εξ αναβολής αναμέτρηση για την 36η αγωνιστική.

* Η Χαλ παραμένει αήττητη στα 12 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Η Μπρέντφορντ σημείωσε τουλάχιστον τρία γκολ στα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Η Χαλ σημείωσε τουλάχιστον δύο γκολ στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΧΑΛ

Έχοντας χάσει τις λιγοστές ελπίδες που είχε για απευθείας άνοδο στα μεγάλα ποδοσφαιρικά σαλόνια της χώρας η Χαλ θα επιδιώξει να τερματίσει όσο ψηλότερα γίνεται στο βαθμολογικό πίνακα, εν όψει των πλέι οφ ανόδου. Το συγκρότημα τους Μπρους παραμένει αήττητο εδώ και τέσσερις αγωνιστικές στο πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε δύο νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες. Πιο συγκεκριμένα μετά την ήττα που γνώρισε από την Ντέρμπι Κάουντι (4-0 εκτός έδρας) στις 5 του μηνός επικράτησε των Γουλβς (2-1 εντός έδρας) και Ρέντινγκ (2-1 εκτός έδρας), ενώ παράλληλα μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Χάντερσφιλντ (2-2 εκτός έδρας) και Λιντς (2-2 εντός έδρας).

Κόντρα στην τελευταία το Σάββατο (23/4) οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 15’ με τον Γουντ. Πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους αποτέλεσμα με τα γκολ του Ερνάντεζ (45+1’, 45+3’). Στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα δύο λεπτά πριν το τέλος των 90’, ο Ντάλας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Χαλ, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. Δεν αναμένεται να προχωρήσει σε αλλαγές στην αποστολή του ο προπονητής της Χαλ εν όψει της αποψινής αναμέτρησης με την Μπρέντφορντ.

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Χαλ και Λιντς στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (2-2), στο πλαίσιο της 44ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα έξι τελευταία παιχνίδια της Χαλ για το πρωτάθλημα.

O bookmaker δεν βρέθηκε

ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ

Μακριά από τα αρνητικά αποτελέσματα παραμένει η Μπρέντφορντ εδώ και έξι αγωνιστικές στο πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε πέντε νίκες και μία ισοπαλία. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Σμιθ επικράτησε των Νότιγχαμ Φόρεστ (3-0 εκτός έδρας), Μπόλτον (3-1 εντός έδρας), Ίπσουϊτς (3-1 εκτός έδρας), Κάρντιφ (2-1 εντός έδρας) και Μίλτον Κέινς Ντονς (4-1 εκτός έδρας), ενώ παράλληλα μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Μπρίστολ Σίτι (1-1 εντός έδρας).

Κόντρα στη Μίλτον Κέινς Ντονς το Σάββατο (23/4) οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 6’ με τον Μέιναρντ. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ήταν καταιγιστικοί, ισοφαρίζοντας αρχικά στο 9’ με τον Σέρτζι Κάνος. Στο δεύτερο ημίχρονο σκόραραν άλλες τρεις φορές με τους Βάιμπ (49’), Γουντς (78’) και Μπίντγουελ (89’), διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. Η Μπρέντφορντ είναι βαθμολογικά αδιάφορη από τις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις που έχει να δώσει για το πρωτάθλημα, μη καταφέρνοντας να διεκδικήσει την είσοδό της στα πλέι οφ ανόδου.

Προηγούμενο ματς: Με τους τρεις βαθμούς της νίκης επέστρεψε η Μπρέντφορντ από την έδρα της Μίλτον Κέινς Ντονς επικρατώντας με 4-1, στο πλαίσιο της 44ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα 12 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της Μπρέντφορντ για το πρωτάθλημα.