* Σημειώθηκε under 2,5 στο ένα από τα έξι τελευταία παιχνίδια της Μπέρμιγχαμ για το πρωτάθλημα.

* Η Μπέρμιγχαμ δέχθηκε τουλάχιστον δύο γκολ στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ

Αήττητη παραμένει η Χάντερσφιλντ στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε μία νίκη και δύο ισοπαλίες. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Βάγκνερ επικράτησε της Μπλάκμπερν (2-0 εκτός έδρας), ενώ παράλληλα μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Χαλ (2-2 εντός έδρας) και Ρόδεραμ (1-1 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία μεσοβδόμαδα οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Χάλφορντ στο 10’, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν 12 λεπτά αργότερα με τον Γουέλς, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. Μία νίκη, μία ισοπαλία και τρεις ήττες είναι ο απολογισμός της Χάντερσφιλντ στις πέντε τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση. Στις δύο σημειώθηκε no-goal, ενώ στις τρεις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ. Ο προπονητής του συλλόγου δεν αντιμετωπίζει κάποιο νεότερο αγωνιστικό πρόβλημα εν όψει της σημερινής αναμέτρησης με αντίπαλο την Μπέρμιγχαμ. Στην απόκτηση του Χέφελε από την Διναμό Δρέσδης προχώρησε η Χάντερσφιλντ. Ο 25χρονος αμυντικός θα ανήκει κι επίσημα σε αυτή από την 1η Ιουλίου.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες αναδείχθηκαν Ρόδεραμ και Χάντερσφιλντ στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (1-1), στο πλαίσιο της 43ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Χάντερσφιλντ με αντίπαλο την Μπέρμιγχαμ σε όλες τις διοργανώσεις.

O bookmaker δεν βρέθηκε

ΜΠΕΡΜΙΓΧΑΜ

Απέχοντας δέκα βαθμούς από την έκτη θέση και τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ, τρεις αγωνιστικές πριν το τέλος της σεζόν, η Μπέρμιγχαμ δεν έχει καμία βαθμολογική ελπίδα για διεκδίκηση της εισόδου της στα πλέι οφ ανόδου στα μεγάλα ποδοσφαιρικά σαλόνια της χώρας. Μετά το «τρίποντο» που πανηγύρισε κόντρα στη Ρέντινγκ (2-0 εκτός έδρας) το συγκρότημα του Ρόουετ γνώρισε την ήττα από τις Λιντς (2-1 εντός έδρας) και Μπέρνλι (2-1 εντός έδρας), ενώ μεσοβδόμαδα αναδείχθηκε ισόπαλο με την Πρέστον (2-2 εντός έδρας). Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Ντόναλντσον στο 13’. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής διπλασίασε τα τέρματά τους στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 59’. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 73’ με τον Μπράουνι. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση των 90’ ο Κάνινγκχαμ. Με τα δύο γκολ που σημείωσε ο 32χρονος Άγγλος επιθετικός, Κλέιτον Ντόναλντσον, έφτασε συνολικά τα έντεκα σε 37 συμμετοχές του στο πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Μπέρμιγχαμ και Πρέστον στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (2-2), στο πλαίσιο της 43ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στο ένα από τα επτά τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της Μπέρμιγχαμ για το πρωτάθλημα.