*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Σουίντον – Γουόλσολ 2-0

*9/12 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια. 4/6 σε αυτή την έδρας.

Δείτε όλους τους αγώνες στο κουπόνι για στοιχημα

ΓΟΥΟΛΣΟΛ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόλσολ έχασε 1-3 εντός έδρας από την Νοτς Κάουντι. Βρέθηκε να κυνηγάει από τέρμα του Λάνγκσταφ στο δεύτερο λεπτό, ενώ δέχθηκε και δεύτερο γκολ από τον Νεμάνε στο 28’, ενώ μετά το 58’ έμεινε και με 10 παίκτες λόγω αποβολής! Ακόμη και έτσι μείωσε με τον Φάαλ στο 68’, αλλά δέχθηκε τρίτο τέρμα από τον Όστιν ένα λεπτό αργότερα.

Η Γουόλσολ έχασε και από τη Νοτς Κάουντι με 1-3 εντός έδρας, γνωρίζοντας δεύτερη σερί ήττα, έπειτα από δύο συνεχόμενες νίκες στα προηγούμενα παιχνίδια της.

Αλλά ήταν η πρώτη της ήττα εντός έπειτα από έξι αγώνες, στους οποίους είχε πετύχει και πέντε νίκες.

Οι δύο τελευταίες γκέλες την άφησαν λίγο πίσω και πλέον τα περιθώρια στενεύουν. Είναι στην 11η θέση, αλλά μόλις στο -3 από την έβδομη και τελευταία που οδηγεί στα play off για την άνοδο, με τέτοια διαφορά τερμάτων που μπορεί να θεωρηθεί απόσταση βολής.

Γουόλσολ Στατιστικά

*12/15 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*8/10 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΟΥΙΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σουίντον κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Γουίμπλεντον, αν και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Λιούις στο 2’. Αλλά σκόραρε τρία τέρματα με τους Ντρίναν (21’), Ντεβόι (71’, 84’), πριν δεχθεί και δεύτερο γκολ από τον Λιούις στο 89’.

Η Σουίντον πέτυχε επίσης δεύτερη σερί νίκη, τρίτη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, με 3-2 επί της Γουίμπλεντον. Όλα αυτά, ενώ πλέον βαθμολογικά είναι τελείως αδιάφορη, πέραν του να τερματίσει σε όσο το δυνατόν καλύτερη θέση.

Αυτή τη στιγμή βρίσκεται χαμηλά, στην 19η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αν και με την τελευταία νίκη εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή της.

Και μπορεί να κέρδισε το τελευταίο παιχνίδι της εκτός, αλλά ήταν μόλις η τρίτη της νίκη φέτος σε 23 αγώνες, έχοντας και 12 ήττες σε αυτό το διάστημα!