*3η αγωνιστική

*Over 2,5 στα επτά τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Χάλεσερ. Το γκολ πέτυχε ο Σιμπ (18′), με δέκα έμειναν οι γηπεδούχοι στο 45+2′.

Εκμεταλλευόμενη το γεγονός πως αγωνιζόταν με παίκτη περισσότερο για ένα ημίχρονο, η Γκρόιτερ Φιρτ πήρε οριακή, αλλά δίκαιη νίκη στην έδρα της Χάλεσερ και προκρίθηκε στο 2ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας την προηγούμενη βδομάδα. Είχε δοκάρι με Βάγκνερ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο πρωτάθλημα μετά την επιβλητική επικράτηση στην πρεμιέρα επί της Πάντερμπορν (5-0 εντός), επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της Χόλσταϊν Κίελ (2-1). Η Γκρόιτερ Φιρτ αντιμετώπισε 36 φορές τη Σαν Πάουλι στη δεύτερη κατηγορία σημειώνοντας 16 νίκες, ενώ παράλληλα πέτυχε συνολικά 61 γκολ.

ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 8/9 τελευταία παιχνίδια της.

ΣΑΝ ΠΑΟΥΛΙ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (5-0) της Άτλας Ντέλμενχορστ. Τα γκολ πέτυχαν οι Σμιθ (24′), Σόμπερτ (58′ αυτ.), Σάαντ (68′), Χαρτέλ (70′ πεν.) και Αφολαγιάν (88′). Με δέκα έμειναν οι γηπεδούχοι στο 69′.

Επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί που έφερε κόντρα στην άσημη Άτλας Ντέλμενχορστ με “πεντάρα” η Σαν Πάουλι, δίνοντας ραντεβού στο 2ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας την προηγούμενη βδομάδα. Ξεκίνησε δυνατά το πρωτάθλημα αλώνοντας την έδρα της Καϊζερσλάουτερν (2-1), προτού πραγματοποιήσει την πρώτη εντός έδρας γκέλα με τη Φορτούνα Ντίσελντορφ (0-0).

Στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις με την Γκρόιτερ Φιρτ οι “πειρατές” απέσπασαν επτά βαθμούς. Θα πρέπει να γυρίσουμε στο Δεκέμβριο 2016 για να βρούμε την τελευταία εκτός έδρας νίκη τους επί αυτής (2-0). “Θα είναι σημαντικό να διατηρηθούμε ψύχραιμοι για να μην έχουμε δυσάρεστες εκπλήξεις”, είπε ο προπονητής Χούρτζελερ.