*9η αγωνιστική

*4/4 N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

Δείτε εδώ όλα τα ματς στο κουπόνι παμε στοιχημα σήμερα, Σάββατο 08/06!

ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ

Προηγούμενο ματς: Η Γκουαρανί έχασε 3-0 εκτός έδρας από την Μιρασόλ, με το πρώτο γκολ να το δέχεται από τον Ντανιελζίνιο στο 22’, πριν έρθουν δύο ακόμη στα τελευταία λεπτά από αυτογκόλ του Αντέλ στο 76’ και από τον Φερναντίνιο στο 86ο λεπτό.

Ακόμη μία ήττα για την Γκουαρανί, η τρίτη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει, με 3-0 εκτός έδρας από την Μιρασόλ. Άλλωστε ως γνωστόν, μακριά από την έδρα της έχει “δυστοκία”, με 4/4 ήττες πλέον στο εθνικό πρωτάθλημα, ενώ γενικότερα μέσα στο 2024 έχει κερδίσει μόνο στο γήπεδο της Ιτουάνο, με εφτά νίκες σε εννιά αγώνες.

Όχι πώς στην έδρα της είναι πολύ καλύτερη, απλά δεν χάνει τόσο συχνά! Συγκεκριμένα έχει μόλις δύο νίκες εντός, με τέσσερις ήττες σε 10 αγώνες.

Βρέθηκε πλέον ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, με τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας και δεν μπορεί να βγει από τη ζώνη του υποβιβασμού, ούτε με νίκη απόψε.

Γκουαρανί Στατιστικά

*9/12 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*6/10 N/G εντός έδρας

*7/10 under 2,5 εντός έδρας

ΟΠΕΡΑΡΙΟ

Προηγούμενο ματς: Η Οπεράριο κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Αμαζόνας, με τέρμα του Ροντρίγκες στο 35’.

Η Οπεράριο εκμεταλλεύτηκε την έδρα της, κερδίζοντας με 1-0 την νεοφώτιστη Αμαζόνας. Αυτή ήταν η επιστροφή της στις νίκες, έπειτα από έξι αγώνες, στους οποίους είχε τέσσερις ισοπαλίες και δύο ήττες.

Μακριά από την έδρα της ξεκίνησε το 2024 με 2/2 νίκες, στο πολιτειακό της πρωτάθλημα, αλλά στη συνέχεια θα παραμείνει αήττητη για εφτά παιχνίδια, με τρεις νίκες, όμως στα τρία πιο πρόσφατα όχι απλά δεν έχει νίκη και έχασε δύο φορές, δεν έχει σκοράρει καν!