*Στον πρώτο γύρο: Τσέστερφιλντ – Γκέιτσχεντ 5-0

*4/5 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

✅ Δες εδώ όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι του πάμε στοίχημα

ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Γκέιτσχεντ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Μέιντενχεντ αν και προηγήθηκε με πέναλτι του Χάναντ στο 54ο λεπτό! Αλλά ισοφαρίστηκε από τον Λόκο στο 83’, πριν ο ΜακΚλάσκι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων την “καταδικάσει” σε μία ακόμη ήττα.

Η Γκέιτσχεντ γνώρισε την δεύτερη συνεχόμενη της ήττα, έπειτα από τέσσερις σερί νίκες, έξι στους εφτά προηγούμενους αγώνες. Μάλιστα ειδικά στο γήπεδό της έχει πέντε συνεχόμενες νίκες.

Στο πρωτάθλημα βρέθηκε στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά παρά τις δύο τελευταίες ήττες, η συμμετοχή της στα play off για την άνοδο είναι πολύ κοντά και θα πρέπει να “αυτοκτονήσει” για να μην την πετύχει. Άλλωστε μαζί με το σημερινό έχει να παίξει τρία παιχνίδια, λόγω της καλής της πορείας στο κύπελλο ερασιτεχνών, όπου έχει βρεθεί στον τελικό.

Χρειάζεται μία νίκη σήμερα για να εξασφαλίσει τη συμμετοχή της στα play off για την άνοδο. Αλλά ακόμη και αν χάσει απόψε, θα πρέπει απλά να μην χάσει από την Όλντερσοτ την ερχόμενη Πέμπτη.

Μοναδική περίπτωση να κινδυνέψει έντονα να βρεθεί εκτός πρώτης επτάδας είναι να χάσει και τα δύο αυτά παιχνίδια.

Γκέιτσχεντ Στατιστικά

*10/15 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*8/11 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

ΤΣΕΣΤΕΡΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Τσέστερφιλντ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Γουίλντστοουν, με ένα τέρμα του Ντα Σίλβα στο 75’ και αφού έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο.

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για την Τσέστερφιλντ από τότε που κατέκτησε και μαθηματικά τον τίτλο και την απευθείας άνοδο, αυτή τη φορά με 1-0 εκτός έδρας από την Γουίλντστοουν, ομάδα που παλεύει για την παραμονή!

Απέδειξε κατά τη διάρκεια όλης της σεζόν, πώς διαθέτει την καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος. Μπήκε σχεδόν από την αρχή στην πρώτη θέση, αυτή του οδηγού, φτάνοντας και τα 100 γκολ! Και γενικότερα, στο πρωτάθλημα σε όλη τη σεζόν, έχει μόλις εννιά ήττες και 30 νίκες σε 44 παιχνίδια μέχρι στιγμής.

Είναι λογικό να παρουσιάζει μία χαλαρότητα στα τελευταία παιχνίδια, από τη στιγμή που δεν έχει και κανένα σοβαρό βαθμολογικό στόχο, γι’ αυτό και δεν θα παίξει ξανά λόγω τραυματισμού ο πρώτος της σκόρερ, Γουίλ Γκριγκ.