* Goal/Goal & Over 2.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Ο αγώνας διεξάγεται σε ουδέτερο γήπεδο, στην Ρανκάγκουα.

Δείτε τα Προγνωστικά Χιλής

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΚΑΤΟΛΙΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-1) από την Κοκίμπο Ουνίδο. Με αυτογκόλ προηγήθηκε στο 8ο λεπτό η Κοκίμπο, με τον Ίσλα στο 31’ ισοφάρισε η Κατόλικα. Στο 90+3 σκόραρε ο Φαρφάν για τη νίκη των γηπεδούχων και στο 90+5’ αποβλήθηκε ο Παράγκες της Κοκίμπο.

Την πάτησαν στην Κοκίμπο οι “κρουσάδος”, μετά από το πειστικό ξεκίνημα με 2/2 νίκες, την προηγούμενη Παρασκευή έφυγαν με άδεια χέρια από το τρίτο παιχνίδι της σεζόν.

Από στατική φάση και μεγάλο λάθος αμυνόμενου βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ, αλλά η εδαφική κυριαρχία τους (71% κατοχή) έφερε γρήγορη απάντηση, με τον έμπειρο δεξιό μπακ, μέσα από σωστά δομημένη επίθεση. Συνέχισαν να έχουν την επιθετική πρωτοβουλία και στο δεύτερο μέρος, απείλησαν σε αρκετές περιπτώσεις, αλλά η αναποτελεσματικότητα έφερε ανυπομονησία και ανισορροπία στις γραμμές. Δημιουργήθηκαν μεγάλα κενά στις μεταβάσεις των τελευταίων λεπτών με αποτέλεσμα να το χάσουν ολόκληρο το ματς.

“Είμαστε στον σωστό δρόμο” δήλωσε παρά την ήττα ο κόουτς Ολάν, ο οποίος έχει αρκετές ποιοτικές μονάδες μεσοεπιθετικά.

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΚΑΤΟΛΙΚΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 6/8 τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* Σκόραρε 2+ γκολ στα 5/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΟΜΠΡΕΣΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Ντεπόρτες Κοπιαπό. Ο Μουντέρ πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 25ο λεπτό.

Η επιστροφή στο “Ελ Κόμπρε” την περασμένη Κυριακή σήμανε και επιστροφή στις νίκες για την Κομπρεσάλ, η οποία παραμένει τρομερά αποτελεσματική στο υψόμετρο της έδρας της.

Μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι με τους νεοφώτιστους, προειδοποίησε δις πριν ανοίξει το σκορ με τον Μουντέρ δημιουργό κι εκτελεστή. Τελικά αυτός ήταν που πέτυχε το καθοριστικό γκολ σε φάση που ξεκίνησε από το άλλο (δεξί) άκρο της επίθεσης. Απείλησε εκ νέου η Κομπρεσάλ πριν την ανάπαυλα και μετά από αυτήν έκανε διαχείριση του αποτελέσματος. Δεν κατάφερε να την απειλήσει η Κοπιαπό, περισσότερο πλησίασε στο δεύτερο γκολ στην κόντρα, παρά κινδύνευσε με ισοφάριση.