*Διεθνής φιλική αναμέτρηση, θα διεξαχθεί στο Μπορντό.

*Πρώτη αναμέτρηση των δύο χωρών μετά το 1986.

Δείτε τα προγνωστικα για στοιχημα την Κυριακή (09/06)

ΓΑΛΛΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας φιλική νίκη 3-0 επί του Λουξεμβούργου. Στο 43’ το 1-0 ο Κόλο Μουανί, το 2-0 έκανε ο Κλος στο 70’, το 3-0 ήρθε στο 85’ απ’ τον Εμπαπέ.

Δεν είχε προβλήματα στο φιλικό με το Λουξεμβούργο την Τετάρτη, πήρε άνετα τη νίκη με 3-0. Καλύτερη η εικόνα της στο πρώτο ημίχρονο, ήταν κυριαρχική και αρκετά πιεστική, σκόραρε μόλις ένα γκολ, αλλά είχε καλές στιγμές. Στο δεύτερο μέρος η μπάλα πήγε περισσότερο στο Λουξεμβούργο, που πίεσε, αλλά η Γαλλία δεν είχε πρόβλημα να διαχειριστεί την κατάσταση και να βρει άλλα δύο γκολ για το τελικό 3-0.

Δεύτερη διαδοχική φιλική νίκη μετά το 3-0 επί της Χιλής τον Μάρτιο, σήμερα κάνει πρόβα τζενεράλε πριν την έναρξη του Euro, που αντιμετωπίζει την Αυστρία (17/06). Επιστρέφουν και είναι διαθέσιμοι οι Ζιρού, Τ. Ερναντέζ και Μενιάν, για τον πρώτο είναι το τελευταίο ματς το εθνόσημο επί γαλλικού εδάφους, σίγουρα θα αποθεωθεί.

ΓΑΛΛΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G στα 3/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΑΝΑΔΑΣ

Προηγούμενο ματς: Φιλική εκτός έδρας ήττα 4-0 κόντρα στην Ολλανδία. Όλα τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Δυνατή “σφαλιάρα” για τον Καναδά την Πέμπτη, δεν κατάφερε να παρουσιαστεί ανταγωνιστικός στο εκτός έδρας φιλικό με την Ολλανδία. Ήταν “μέσα” στο ματς μόνο στο πρώτο ημίχρονο λόγω της αστοχίας της Ολλανδίας, το δεύτερο μέρος ήταν… εφιαλτικό για την ομάδα του Καναδά, που δέχτηκε τέσσερα γκολ και δεν κατάφερε να περιορίσει τον αντίπαλο.

Ζόρικο ντεμπούτο για τον κόουτς Τζέσε Μαρτς, που σήμερα αναμένεται να τεστάρει την ομάδα του σε ακόμη πιο δύσκολες συνθήκες, κόντρα σε μια απ’ τις κορυφαίες εθνικές ομάδες του κόσμου. Υπενθυμίζεται ότι ο Καναδάς πήρε wild card πρόκριση για το Κόπα Αμέρικα, όπου στον όμιλο θα αντιμετωπίσουν την Αργεντινή (21/06), το Περού (26/06) και τη Χιλή (30/06).