*Over 3,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Ρόμα πέτυχε 2+ γκολ στα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (5-1) από τη Φιορεντίνα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Μπελότι (16′), Ικονέ (19′), Μαρτίνες Κουάρτα (43′) και Γκονσάλες (53′). Μείωσε προσωρινά ο Ματζιτέλι (66′), προτού ο Μπαράκ διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στο 85′.

Ουσιαστικά δεν μπήκε ποτέ στον αγωνιστικό χώρο του “Artemio Franchi” η Φροζινόνε, μαζεύοντας συνολικά πέντε φορές την μπάλα από το βάθος των διχτυών της κόντρα στη Φιορεντίνα. Ανάξια σχολιασμού η εν λόγω αναμέτρηση και δεύτερη σερί ήττα για τα “καναρίνια” που αγνοούν τη νίκη στις τρεις τελευταίες στροφές της Σέριε Α. Πανηγύρισαν μόλις μία επί της Κάλιαρι (3-1 εντός) στις έντεκα τελευταίες αγωνιστικές (δύο ισοπαλίες, οχτώ ήττες).

Παραμένοντας στους 23 βαθμούς η απόσταση τους από την επικίνδυνη ζώνη έχει μειωθεί σημαντικά (+3), σήμερα υποδέχονται την ανεβασμένη Ρόμα στο “Benito Stirpe” από την οποία έχουν γνωρίσει πέντε ήττες σε ισάριθμες μεταξύ τους αναμετρήσεις (σ.σ. δεν σκόραραν στις τρεις). Παραμένουν πολλά τα αγωνιστικά προβλήματα που αντιμετωπίζει ο προπονητής Ντι Φραντσέσκο, σε αυτά προστέθηκε ο τιμωρημένος Ρομανιόλι και ο Γκαριτάνο.

ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 10/11 τελευταία παιχνίδια της.

*Δέχτηκε γκολ στα εννέα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΡΟΜΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Φέγενορντ. Ο Ιγκόρ Παϊσάο άνοιξε το σκορ στο 45+1′, προτού απαντήσουν οι φιλοξενούμενοι με Λουκάκου στο 67′.

Εξαιρετικά στάθηκε η Ρόμα στην έδρα της Φέγενορντ μεσοβδόμαδα. Δημιούργησε τρεις καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, με αποκορύφωμα το δοκάρι του Παρέντες στο 40′, προτού βρεθεί πίσω στο σκορ στις καθυστερήσεις αυτού. Δεν απείλησε ιδιαίτερα στο δεύτερο πέρα από το γκολ με κεφαλιά του Λουκάκου, δοκάρι είχαν οι γηπεδούχοι από απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων. Η ρεβάνς των δύο ομάδων είναι προγραμματισμένη για την Πέμπτη (22/2) στο “Olimpico”.

Την προηγούμενη βδομάδα οι “τζιαλορόσι” το πάλεψαν, αλλά δεν κατάφεραν να βάλουν στοπ στην εκπληκτική πορεία της πρωτοπόρου Ίντερ, γνωρίζοντας την ήττα με 4-2 στην πρωτεύουσα. Αυτή έβαλε τέλος σε νικηφόρο σερί τριών αγωνιστικών από την έλευση του Ντανιέλε Ντε Ρόσι στην τεχνική ηγεσία τους. Την τελευταία φορά που επισκέφτηκαν την έδρα της Φροζινόνε επικράτησαν με 3-2 τον Φεβρουάριο 2019. Επέστρεψε από το Κύπελλο Εθνών Αφρικής ο Εντικά, αλλά δεν είναι διαθέσιμος για τη σημερινή αναμέτρηση.