*Η Μίλαν πέτυχε 2+ γκολ στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Μίλαν κράτησε το μηδέν στα 2/3 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Ελλάς Βερόνα. Ο Σούσλοφ με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους. Απάντησε ο Κάιο Ζόρζε στο 58′. Σε πέναλτι αστόχησε ο Ντούντα για την Ελλάς Βερόνα στο 37′.

Με τον βαθμό επέστρεψε από την έδρα της Ελλάς Βερόνα η Φροζινόνε έχοντας σε εξαιρετική κατάσταση τον Τουράτι που, μεταξύ άλλων, απέκρουσε πέναλτι στο 37′. Θα μπορούσε να “κλέψει” το “τρίποντο” τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′, όταν ο Σεντίρα σηκώθηκε ολομόναχος από το ύψος της μικρής περιοχής στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ με κεφαλιά. Στις δέκα τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές τα “καναρίνια” γνώρισαν μόλις δύο ήττες από Γιουβέντους (2-1) και Μόντσα (3-2), στις υπόλοιπες σημείωσαν έξι νίκες και δύο ισοπαλίες.

“Αντιμετωπίζουμε αρκετά προβλήματα, παρόλα αυτά θέλουμε να δώσουμε συνέχεια στις καλές εμφανίσεις μας”, υπογράμμισε χαρακτηριστικά ο προπονητής Ντι Φραντσέσκο. Την τελευταία φορά που υποδέχτηκε τη Μίλαν, η Φροζινόνε αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς γκολ τον Δεκέμβριο 2018. Ελεύθεροι ήρθαν οι Βαλέρι (ΑΜ, Κρεμονέζε) και Βούραλ (ΜΕ, Χάμαρμπι). Δεν αποκλείεται ο πρώτος να πάρει άμεσα θέση βασικού.

ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 8/9 τελευταία παιχνίδια της.

*Δέχτηκε γκολ στα επτά τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΙΛΑΝ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με την Μπολόνια. Ο Ζίρκζεϊ έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους (29′), προτου ο Λόφτους-Τσικ με ντοπιέτα ανατρέψει τα δεδομένα (45′, 83′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ορσολίνι με πέναλτι στο 90+2′. Η Μίλαν αστόχησε σε δύο πέναλτι με Ζιρού (42′) και Τεό Ερναντέζ (74′).

Απίστευτη αυτοκτονία της Μίλαν στο “San Siro”! Σε μία αναμέτρηση που έχασε δύο πέναλτι, είχε δοκάρι κι αρκετές ευκαιρίες για να “καθαρίσει” εύκολα τη νίκη, πέταξε δύο βαθμούς με αντίπαλο την σκληροτράχηλη Μπολόνια. Μοιραίος ο Τερατσιάνο που έχασε τον Κρίστιανσεν, ανατρέποντάς τον μέσα στη μεγάλη περιοχή λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90′.

Οι “ροσονέρι” έβαλαν τέλος σε νικηφόρο σερί τεσσάρων αγωνιστικών, παραμένουν αήττητοι στις επτά τελευταίες (5-2-0). Συγκεντρώνοντας 46 βαθμούς διατηρήθηκε στην 3η θέση, στο +10 από Αταλάντα και -7 από Γιουβέντους. Μεσοβδόμαδα ο έγκριτος Ιταλός δημοσιογράφος, Λούκα Μομπλάνο, ανέφερε πως η διοίκηση της Μίλαν ήρθε σε συμφωνία με τον Αντόνιο Κόντε ενόψει του καλοκαιριού.

“Δεν με απασχολούν οι φήμες που κυκλοφορούν, ίσα-ίσα με κάνουν να βαριέμαι. Για την ώρα δεν με ενδιαφέρει το μέλλον”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής Πιόλι. Ξεπέρασε τον τραυματισμό του ο Μπενασέρ, ωστόσο ο Αντλί έχει τον πρώτο λόγο για μία θέση στο κέντρο. Παρτενέρ του Κιάερ θα αποτελέσει ο Γκάμπια στην αμυντική γραμμή.