*Στον πρώτο γύρο: Ίνγκολσταντ – Φορτούνα 1-2

*NG στα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς γκολ (εκτός) με την Ρέγκενσμπουργκ.

Με τον βαθμό της ισοπαλίας επέστρεψε από την έδρα της Ρέγκενσμπουργκ η Φορτούνα (0-0), παραμένοντας αήττητη για τρίτη σερί αγωνιστική (δύο νίκες). Δημιούργησε δύο μεγάλες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, έριξε κατακόρυφα ρυθμούς στο δεύτερο χωρίς, ωστόσο, να απειλείται σημαντικά από τους γηπεδούχους.

“Πρέπει να παραμείνουμε ταπεινοί, δεν κρίνουμε την Ίνγκολσταντ από τη βαθμολογική θέση της. Στόχος μας είναι να παραμείνουμε αήττητοι και να αυξήσουμε τη διαφορά από την επικίνδυνη ζώνη”, είπε ο προπονητής Τίουνε. Η Φορτούνα έχει απολογισμό έξι νίκες, τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες σε 12 αναμετρήσεις με την Ίνγκολσταντ.

ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

ΙΝΓΚΟΛΣΤΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-1) από την Σαν Πάουλι. Ο Κιερέ άνοιξε το σκορ στο 22′, απάντησε ο Έκερτ για τους γηπεδούχους στο 35′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν Μπουργκστάλερ (37′) και Μάκιενοκ (55′).

Τρεις αγωνιστικές κράτησε το αήττητο σερί της Ίνγκολσταντ (1-2-0), καθώς την προηγούμενη βδομάδα γνώρισε ήττα (3-1 εντός) από την Σαν Πάουλι που διεκδικεί την απευθείας άνοδο στην Μπουντεσλίγκα. Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρέθηκε να κυνηγά το σκορ, χάρη στην αποτελεσματικότητα των φιλοξενούμενων. Κάθε ελπίδα για ένα θετικό αποτέλεσμα χάθηκε στο 55′ με το γκολ του Μάκιενοκ.

“Γνωρίζουμε πως έχουμε πραγματοποιήσει καλές εμφανίσεις μακριά από το σπίτι μας, η Φορτούνα έχει πάρει ψυχολογία τις τελευταίες βδομάδες”, είπε ο προπονητής Ρεμ. Η Ίνγκολσταντ δεν έχει καταφέρει να σπάσει το ρόδι στην έδρα της Φορτούνα (δύο ισοπαλίες, τρεις ήττες), στις τρεις τελευταίες επισκέψεις της δεν κατάφερε να σκοράρει.