*2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων.

*Η Φλαμένγκο μετρά 3/4 νίκες κόντρα στην Παλεστίνο ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΦΛΑΜΕΝΓΚΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Νόβα Ιγκουάσου για το πολιτειακό πρωτάθλημα.

Δεν κατάφερε να ξεκινήσει το Κόπα Λιμπερταδόρες με νίκη, μπορεί να αισθάνεται ικανοποίηση για την ισοπαλία που πήρε στην έδρα της Μιγιονάριος στην πρεμιέρα. Έκανε τραγικό πρώτο ημίχρονο, από καθαρή τύχη δε δέχτηκε γκολ, τελικά το γκολ ήρθε για την ίδια στο 64’ με πέναλτι του Πέδρο. Έπαιζε με παίκτη παραπάνω απ’ το 61’, θα περίμενε κανείς ότι με το σκορ υπέρ της, θα διαχειριζόταν καλύτερα την κατάσταση, δεν το έκανε και το «πλήρωσε» με την ισοφάριση στο 80’. Ακολούθησε το εντός έδρας 1-0 επί της Νόβα Ιγκουάσου για το πολιτειακό πρωτάθλημα της Καριόκα. Την Κυριακή η Φλαμένγκο παίζει εκτός έδρας με την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος Βραζιλίας.

ΦΛΑΜΕΝΓΚΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*ΝG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΠΑΛΕΣΤΙΝΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-4 κόντρα στην Μπολιβάρ για το Κόπα Λιμπερταδόρες. Στο 0-2 το ημίχρονο, το 0-3 ήρθε στο 63’, το 0-4 ήρθε στο 83’. Με δέκα παίκτες απ’ το 45’ η Παλεστίνο.

Διασύρθηκε εντός έδρας στην πρεμιέρα της περασμένης εβδομάδας κόντρα στην Μπολιβάρ για το Κόπα Λιμπερταδόρες, δεν ανταποκρίθηκε στις απαιτήσεις της αναμέτρησης. Έκανε τραγικό πρώτο ημίχρονο, δέχτηκε δύο γκολ απ’ το 27’ μέχρι το 34’ και έμεινε με δέκα παίκτες λίγο πριν την ανάπαυλα. Όπως ήταν λογικό, το δεύτερο μέρος ήταν σχεδόν τυπική διαδικασία, το 0-3 ήρθε στο 63’ και κάπου εκεί τελείωσαν όλα. Επιστροφή στις ήττες για την Παλεστίνο έπειτα από έξι παιχνίδια σ’ όλες τις διοργανώσεις, έρχεται από τέσσερα σερί θετικά αποτελέσματα στο πλαίσιο του πρωταθλήματος, σειρά αγώνων μάλιστα που δε δέχτηκε γκολ! Με 11 πόντους είναι έκτη στη βαθμολογία.