*Στον Α’ γύρο: Σέπσι – Φαρούλ 1-1

*Στην κανονική διάρκεια: Φαρούλ – Σέπσι 2-1 και Σέπσι – Φαρούλ 0-1

*9/11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Μόνο νίκες μετράει η Φαρούλ στα εντός απέναντι στην Σέπσι για το πρωτάθλημα (4-0-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Ρουμανίας

ΦΑΡΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 2-1 από την FCSB εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική των πλέι οφ. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 26′, ισοφάρισε στο 79′ αλλά λίγο αργότερα η γηπεδούχος ανέκτησε το προβάδισμά της (84′) και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Είχε δύσκολο έργο στην έδρα της πρωτοπόρου FCSB και ηττήθηκε δίκαια με 2-1, την προηγούμενη εβδομάδα. Εμφανίστηκε αδιάβαστη στο τακτικό κομμάτι και δέχτηκε πολλές φάσεις σε καταστάσεις αντεπίθεσης, ενώ με την σειρά της δεν απείλησε ιδιαίτερα. Έδωσε τέλος στο αήττητο των τεσσάρων αγώνων που έτρεχε μέχρι αυτό το ματς (3-1-0), πέφτοντας έτσι στην τέταρτη θέση και στο -2 από το βάθρο.

Απαραίτητη η νίκη στο σημερινό παιχνίδι με αντίπαλο την Σέπσι, ο Χάτζι δήλωσε πως θα «φρεσκάρει» την ομάδα του και θα κάνει ορισμένες αλλαγές στην βασική εντεκάδα. Δίχως νεότερα προβλήματα.

Φαρούλ Στατιστικά

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

ΣΕΠΣΙ OSK ΣΦΑΝΤΟΥ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε την ήττα με 2-1 από την Κλουζ την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι οφ.

Λύγισε στο φινάλε του αγώνα με την Κλουζ, σε ένα ματς που οι συγκυρίες δεν ήταν σε καμία περίπτωση με το μέρος της. Έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς (6′), ισοφάρισε με πέναλτι στο 20′ αλλά ένα λεπτό μετά έμεινε με παίκτη λιγότερο (21′). Σαν να μην έφτανε αυτό, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου είδε να αποβάλλεται και δεύτερος παίκτης της (45+2′). Παίζοντας με σαφές αριθμητικό μειονέκτημα στην επανάληψη, δέχτηκε το δεύτερο γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (90+5′).

Υπάρχει απογοήτευση για τον τρόπο που έχασε στο Κλουζ, αλλά κρατάει την ενότητα και το πάθος που έβγαλε στον αγώνα. Τιμωρημένοι οι Οροϊάν και Στεφάν, στα πιτς παραμένουν οι Παούν και Οτελίτα.