12η αγωνιστική

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων, ανεξαρτήτου έδρας και διοργάνωσης.

ΕΜΠΣΦΛΙΤ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ

Για τέταρτο σερί ματς η Έμπσφλιτ έμεινε μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα, μετρώντας μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Ντέιβ ΜακΜάχον φιλοξενήθηκε από τη Ρέξαμ, από την οποία ηττήθηκε με 4-1. Ούσα πίσω στο σκορ με τέσσερα τέρματα διαφορά από το πρώτο μέρος, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει απλά στο τελικό αποτέλεσμα, με τον Κέντγουελ στο 48ο λεπτό.

Δεύτερη διαδοχική της ήττα μετά και από εκείνη κόντρα στη Γκέιτσχεντ (0-1 εντός). Βρίσκεται έτσι στην 13η θέση, όπου και μετράει 14 βαθμούς και “συγκατοικεί” με τη Μέιντενχεντ Γιουνάιτεντ, από την οποία και υστερεί σε διαφορά τερμάτων. Σε πέντε εντός έδρας αναμετρήσεις για το φετινό πρωτάθλημα, μετράει μια νίκη και τέσσερις ήττες. Αμφίβολος λόγω ενοχλήσεων είναι ο Ντέιβ Γουίνφιλντ (ΑΜ 6/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-1 από τη Ρέξαμ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στη Betshop)

Το Έμπσφλιτ Γιουνάινεντ – Χάβαντ & Γουότερλουβιλ παίζει στη Betshop

ΧΑΒΑΝΤ & ΓΟΥΟΤΕΡΛΟΥΒΙΛ

Την δεύτερη διαδοχική της ήττα υπέστη η Χάβαντ & Γουότερλουβιλ, μετά και από εκείνη κόντρα στη Χάρογκεϊτ Τάουν (3-2 εκτός). Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Λι Μράντμπερι υποδέχθηκε τη Σάτον Γιουνάιτεντ, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Παρότι προηγήθηκε με το τέρμα του Καμπαμπά στο 32′, είδε την αντίπαλο της να σκοράρει δις στην επανάληψη και να παίρνει το ματς.

Αυτή ήταν η τέταρτη ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια της, έχοντας και μια νίκη, με αποτέλεσμα να βρίσκεται στην 20η θέση με εννέα βαθμούς, όσους έχει επίσης και η Ντάγκεναμ & Ρεντ, κόντρα στην οποία υστερεί σε διαφορά τερμάτων. Παράλληλα, διαθέτει τη χειρότερη άμυνα, με 24 τέρματα παθητικό. Μια νίκη και τέσσερις ήττες ο απολογισμός της σε πέντε εκτός έδρας αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα. Μοναδική απώλεια είναι ο τραυματίας Γουές Φόγκντεν (ΜΕ 9/1).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Σάτον για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.