Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΚΟΝΚΟΡΝΤΙΑ

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα κατάφερε να πανηγυρίσει η Κονκόρντια, μετά και το αρνητικό της ξεκίνημα με τις τρεις σερίς ήττες. Μετά και την εντός έδρας επικράτηση επί της Γκαζ Μετάν (1-0), η ομάδα του Εμίλ Σαντόι φιλοξενήθηκε από την Τάργκου Μούρες, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 0-1. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 79ο λεπτό του αγώνα, ο Κόεντερς, πέντε λεπτά μετά και την είσοδό του στο παιχνίδι. Στην 10η θέση της βαθμολογίας η Κονκόρντια, όπου μετά από πέντε παιχνίδια μετράει έξι βαθμούς. Έχει ηττηθεί μόλις μια φορά στα εννέα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα, όπου μετράει επίσης τρεις νίκες και πέντε ισοπαλίες. Μοναδική απώλεια για το σημερινό παιχνίδι είναι και πάλι ο τραυματίας Στεφάν Μπαρμποϊάνου.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Τάργκου Μούρες για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΙΑΣΙ

Από την πλευρά της, η Ιάσι αρκέστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας την προηγούμενη αγωνιστική, μετά και την εκτός έδρας ήττα (2-0) από την Κραϊόβα. Την περασμένη Παρασκευή, η ομάδα του Νίκολο Νάπολι φιλοξένησε την Βιτορούλ, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Έτσι, έφτασε τους εφτά βαθμούς μετά από πέντε παιχνίδια και ισοβαθμεί στην πέμπτη θέση με τις Μποτοσάνι, Βολουντάρι, Βιτορούλ και Γκαζ Μετάν. Θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα για να πλησιάσει και πάλι στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας. Έχει επικρατήσει στα τρία από τα πέντε τελευταία παιχνίδια μακριά από την έδρα της και στα πλαίσια πρωταθλήματος, μετρώντας επίσης και δυο ήττες. Την ερχόμενη Τετάρτη αναμένεται να διεξαχθεί το εξ αναβολής εκτός έδρας παιχνίδι της πρώτης αγωνιστικής, κόντρα στην Στεάουα. Άπαντες στην διάθεση του Νάπολι για το σημερινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Βιτορούλ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.